Halkbankası kurumun Genel Müdürlük Birimleri, Bölge Koordinatörlükleri ve Şubelerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapmaktadır. Buna göre söz konusu personel alımı kapsamında 1000 adet servis görevlisi alınacaktır.

Sınav ücretini yatırmış adayların başvuru yapabilmeleri için başvuru modülü, 29.04.2012 Pazar günü saat 17.00’ye kadar açık tutulacaktır.

Halkbank Servis Görevlisi Alım Sınavı | Sık Sorulanlar

SORU: Yazılı sınav sonucunda 60 ve üzeri puan alan herkes mülakata girmeye hak kazanacak mı?
CEVAP: Hayır. Sınav ilanında da belirtildiği üzere, sınav sonuçları, tercihte bulunulan il bazında ayrı ayrı en yüksek puandan başlayarak sıralanacak ve belirlenen kontenjan kadar aday (son adayla aynı puanı alan tüm adaylar dahil), 60 puan ve üzerinde olmak koşuluyla mülakata çağrılacaktır.

SORU: Alınacak Servis Görevlisi toplamı kaç kişidir.
CEVAP: Toplam alınacak sayı yaklaşık 1000 kişi civarındadır.

SORU: Alınacak elemanların il bazındaki kontenjanı (dağılımı) nedir?
CEVAP: Adayın il bazındaki kontenjanlara bakarak sınavda şansının en yüksek olduğunu düşündüğü ili değil, halen ikamet ettiği veya ikamet etmeyi istediği ili tercih edebilmesini sağlamak amacıyla, il bazında kontenjanlar açıklanmamaktadır. Çünkü, sınav ilanında da bulunan “Yapılacak mülakat sonucunda başarılı olan adaylar, sadece tercih ettikleri il’de çalıştırılacak olup, başka bir il’e tayinleri mümkün olmayacaktır.” hükmü çerçevesinde, tayin imkanı bulunmamaktadır.

SORU: Yazılı sınavda hesap makinesi kullanılabilecek mi?
CEVAP: Hayır, yazılı sınavda hesap makinesi kullanılmayacak.

SORU: Başvurumu sistem kabul etmiyor?
CEVAP: Önce sınav başvuru ücretini yatıracaksınız. Bunun ertesi günü saat 13.00’den sonra TC Kimlik No ile başvuru girişinizi yapabilirsiniz.

SORU: Bankanız internet sitesinden giriş yaparken sistem çok bekletiyor ve kayıt yapamıyorum?
CEVAP: Sınava başvuruların Bankamız bilgi lem alt yapısı ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bankamızın internet sitesi sadece ara yüz olarak kullanılmakta olup, kayıtlar Bankamız internet sayfası üzerinden Gazi Üniversitesi’nin sistemine akmaktadır.

SORU: İnternete başvuru girişi yaparken sistem hata mesajı veriyor ve kayıt yapamıyorum?
CEVAP: Sistem bazen aşırı yüklenmeden dolayı bu tür hata mesajı verebilmektedir. Başvurunun daha az olduğu sabah veya akşam saatlerinde başvuru yaparsanız sorun kalmayacaktır.

SORU: Üniversite son sınıf öğrencisiyim başvurabilir miyim?
CEVAP: İlan metninde de belirtildiği üzere, sözlü sınav sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıf öğrencisi olanlar başvurabilecektir.

SORU: Sınav ücreti 40.-TL Bankaya gelir mi oluyor?
CEVAP: Hayır. Sınav ücretinin tamamı sınav giderlerini karşılamak için Üniversiteye ödeniyor.

SORU: Sınav ili ile tercih ili farklı olabilir mi?
CEVAP: Olabilir. Örneğin bir kişi çalışmak için Ankara ilini, sınava girmek için İstanbul ilini işaretleyebilir. Buradaki il isimleri sadece örnek olması için verilmiştir.

SORU: Başvuru ilini başvurduktan sonra değiştirebilir miyim?
CEVAP: Hayır, değiştiremezsiniz.

SORU: Bankamızda çalışıyorum, Servis Görevlisi için sınava girebilir miyim?
CEVAP: Yaş ve tahsil kriterlerine uygunsanız girebilirsiniz.

halk bankası servis görevlisi maaşı, servis görevlisi ne iş yapar, halk bankası servis görevlisi ne iş yapar, halkbank temizlik şirketi, halkbank servis görevlisi maaşı