Bünyesinde Harvey Nichols’tan Gianfranco Ferre’ye, Brandroom’dan Salvatore Ferragamo’ya birçok lüks markayı bulunduran Demsa Group, İK sitelerinden ve web sitesi aracılığıyla gelen başvuruları değerlendiriyor. İşe alım sürecinde ilk görüşmeler İK departmanı tarafından yapılıyor. Olumlu bulunan adaylar bağlı olacağı mağaza yöneticisine veya koordinatöre yönlendiriliyor. Görüşmeler neticesinde olumlu değerlendirilen adayların, referans kontrolü de yapıldıktan sonra şirket ücret politikasına uygun olarak ücret teklifleri sunuluyor. Referans yoluyla ulaşan özgeçmişlerle de aynı süreç takip ediliyor. Özellikle mağaza müdürü ve müdür yardımcıları için danışmanlık şirketlerinden yardım alınıyor.

Adaylarda eğitim, İngilizce, lüks mağazacılığı temsil yeteneği, iletişim gücü, takım çalışmasına yatkınlık, satış ve müşteri odaklılık, modayı ve trendleri takip etme gibi özelliklere bakılıyor. Satış danışmanı adaylarının en az lise, tercihen üniversite mezunu olmasına ve lüks marka deneyimine sahip olmasına özen gösteriliyor. Mağaza müdürü ve müdür yardımcıları için de üniversite mezunu ve lisan bilgisi vazgeçilmezler arasında. Ayrıca mağazacılık sektöründeki yöneticilik tecrübesine de dikkat ediliyor.

İşe başlayanlara oryantasyon ve “VIP Hizmet Anlayışı” eğitimleri veriliyor. İlerleyen süreçte çalışanların eğitim ihtiyaçları ve kariyer planları doğrultusunda şirket içinde farklı eğitimler düzenleniyor. Yılda iki kez yapılan performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olan çalışanların satıştan başlayarak uzman, yönetici yardımcılığı ve yöneticilik pozisyonlarına yükselmeleri sağlanıyor.