HAVAŞ (Havaalanları Yer Hizmetleri), kökleri 1933 yılında devlet tarafından atılmış ve Türkiye’de birçok şehirde, binlerce kişiye iş veren çok güçlü bir kurum.

HAVAŞ, yer hizmetleri sektöründe çok iddialı bir kurum olmakla beraber, sahip olduğu donanım ve ekipman, teknoloji alt yapısı ve verdiği kaliteli hizmetler ile yer hizmetleri alanında istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. HAVAŞ dünya çapında kalite ile özdeşleşmiş olan 200’ün üzerinde tarifeli ve charter havayolundan oluşan ayrıcalıklı bir müşteri portföyüne sahip.

HAVAŞ bünyesinde hangi şehirlerde iş imkanı var?

Havaş’ta iş sahibi olmak ve çalışmak isteyen adaylar tüm Türkiye çapında toplam 19 şehirde HAVAŞ’taki iş imkan ve olanaklarından yararlanabilir, söz konusu şehirlerde Havaş bünyesindeki açık pozisyonlara ve iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirler.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Gazipaşa, Trabzon, Kayseri, Konya, Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Batman ve Nevşehir olmak üzere toplam 19 şehrin hava alanında faaliyet Havaş’a söz konusu iller bazında iş başvurusu yapabilirsiniz.

HAVAŞ  hangi dönemlerde personel alımı yapıyor?

Havaş’ta personel alımı Şubat, Mart ve Nisan aylarında yapılıyor. Havaş işçi alımları toplu personel alımı şeklinde İnsan Kaynakları Departmanı’nın yaptığı planlamalar doğrultusunda gerçekleştiriliyor.

HAVAŞ iş başvurusu şartları neler?

Havaş’a iş başvurusu yapan işçi adaylarının hava alanına yakın yerlerde veya servis aracının geçtiği güzergahlar üzerinde oturuyor olması gerekiyor.

HAVAŞ iş başvurusu nasıl yapılıyor?

Havaş iş başvuruları şahsen yapılmaktadır. İş başvurusunda bulunmak isteyen işçi adayları Havaş iş başvuru formunu doldurarak ilgili Havaş istasyonuna teslim ediyorlar. Başvuru sırasında adayların resim ve nüfus cüzdanı beyan etmeleri gerekiyor.

HAVAŞ’ta hangi pozisyonlarda iş imkanı var?

Havaş bünyesinde işçi olarak bagaj yükleme – boşaltma, uçak içi temizlik lerinde çalışabilirken memur statüsünde ise harekat memuru ve yolcu hizmet memuru olarak çalışabilirsiniz.

İşe alınacak adaylarda hangi şartlar aranıyor?

İşçi olarak iş başvurusunda bulunacak adayların hava alanına yakın yaşıyor olması, en az ilkokul mezunu, 18-35 yaş arası ve vardiyalı çalışabiliyor olması gereklidir. Harekat memuru ve yolcu hizmetleri memuru olarak iş başvurusunda bulunan adayların ise yukarıdaki şartlara ek olarak en az lise mezunu olması ve yabancı dil /tercihen ingilizce/ biliyor olması gerekmektedir.

Havaş iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar Havaş resimi internet sitesini ziyaret ederek, İnsan Kaynakları bölümünden Havaş iş başvuru formunu doldurarak Havaş’a online iş başvurusunda bulunabilir veya illerdeki Havaş İstasyonlarına şahsen iş başvurusu yapabilirler.