Hema Endüstri Çerkezköy Direksiyon Fabrikası 1000 İşçi Eleman Personel Alımı

Hattat Holding personel işçi alımları kapsamında 1000 personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu personel işçi alımı HEMA Endüstri Çerkezköy direksiyon fabrikası için yapılacak. HEMA Endüstri personel işçi alımıyla fabrikanın işçi kapasitesi 1000 kişi artacak ve 50 bin olan üretim kapasitesi de 150 bine çıkarılacak. 1000 kişilik yeni işçi personel alımı yapacak olan HEMA Endüstri Çerkezköy fabrikası ticari araçlar için hidrolik direksiyon sistemleri üretiyor.

Alman Kalkinma Bankasi (KFW)’in istiraki Deutsche Investitions-und Entwicklungsgesellschaft mbH (DEG) Avrupa’daki krize rağmen Türkiye’de ilk kez “Sermaye Benzeri Kredi”yi bir özel şirkete kullandırdı.

1000 KİŞİLİK YENİŞ İŞÇİ PERSONEL ALIMI

DEG Hattat Holding’e Türkiye’de ilk kez verilen “Sermaye Benzeri Kredi” için “Evet” kararı verdi. Kredi HEMA Endüstri’nin Avrupa’dan aldığı direksiyon fabrikasındaki makine ve teknolojisi Türkiye’de Çerkezköy’deki fabrikaya getirilerek, ticari vasıtalar için hidrolik direksiyon sistemleri üretim kapasitesi 50 binden 150 bine yükseltilecek ve 1000 kişilik ek istihdam yaratılacak. 18 milyon Euro’luk ilk kredi diliminin ardından kredi miktarı bir yıl içinde 50 milyon Euro’ya kadar yükselecek. Yatırımın toplam bedeli 70 milyon Euro düzeyinde olacak.

Türkiye’nin otomotiv yan sanayinde dünya devi firması HEMA Endüstri ile Avrupa’nın en büyük kalkınma kuruluşlarından birisi olan KFW – DEG, 200 parçalık yeni makine ve teknoloji yatırımının finansmanında kullanılmak üzere kredi anlaşması imzaladı.

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, HEMA Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat, Hattat Holding CFO’su Gürhan Kartal ile Hattat Holding üst düzey yöneticilerinin katıldığı törende KFW- DEG adına anlaşmayı, KFW – DEG Avrupa, Ortadoğu ve Asya Direktörü Dr. Peter Thimme imzaladı. Dr. Peter Thimme imza töreninde yaptığı konuşmada, “Dünya’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden olan Türkiye ve özellikle otomotiv endüstrisinde fark yaratan HEMA Endüstri ile imzaladığımız bu kredi anlaşması Alman Kalkinma Kurulusu KFW – DEG olarak bu ülkeye ve Hattat Holding’e duyduğumuz güvenin göstergesidir. HEMA Endüstri son teknoloji ve özel patentleri ile Dünya devi firmaların en önemli ortaklarından biridir.” dedi

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Hattat, imza töreninde yaptığı konuşmada, bu kredinin miktarından çok stratejik boyutunun önemli olduğunu vurgulayarak, “Anlaşmamız 4 yıl geri ödemesiz toplam 8 yıl vadeli bir yatırım kredisini içeriyor. Bu kredi tutarı uzun vadeli bir birliğini sağlayan ilk anlaşma ve ileride yeni anlaşmalarla bu kredi tutarı daha da artabilir. Avrupa’nın krizde olduğu bu dönemde Alman kalkınma kurulusun bu kadar uzun vadeli bir kredi vermesi bizim için önemli bir prestij kaynağı. Bu kredi Türkiye’ye ve HEMA’ya duyulan güvenin bir göstergesi” dedi.

ŞİMDİYE KADAR 4 BİN İŞÇİ PERSONEL ALIMI YAPTI

Bu kredinin HEMA Endüstri’nin otomotiv ve tarım ekipmanları üretimi için yapılacak yeni yatırımlarının finansmanında kullanılacağını belirten İbrahim Hattat, konuşmasını şöyle sürdürdü: “HEMA Endüstri iştirakleriyle bugün 1 milyar lira’ya ulaşan cirosu, 900 milyon lira’ya ulaşan aktif büyüklüğü ve 4 bin kişiden oluşan istihdamı ile Türkiye’de otomotiv sanayinin en büyük kuruluşlarındandır. HEMA Endüstri, halen İngiltere, Finlandiya, Amerika, Brezilya, Meksika, Almanya başta olmak üzere daha birçok ülkeye ileri teknoloji ürün ihracatı yapmakta ve yüzü aşkın kişiden oluşan Ar-Ge merkezi ile konusunda Türkiye’nin en çok patent alan şirketi konumunda bulunmaktadır.

Dünya markalarının birçok kritik parçasını kendi tasarımıyla üreten HEMA Endüstri, özellikle hidrolik sistemler, transmisyon ve aktarma organları, motor üniteleri üretiminde dünyanın önde gelen kuruluşlarındandır. Sektörde kritik güvenlik komponentleri olarak adlandırılan ileri mühendislik ve imalat teknikleri gerektiren hidrolik fren ve direksiyon sistemlerini geliştirme ve üretme becerisi olan dünyadaki az sayıdaki firmalardan biridir.”

YENİ İŞÇİ PERSONEL ALIMI İLE ÜRETİM KAPASİTESİ ARTACAK

İbrahim Hattat, “2013 yılı ortasına kadar tamamlanacak olan bu yatırım ile HEMA Endüstri şu an kurulu ticari araç hidrolik direksiyon sistemleri üretim kapasitesini yılda 150.000 âdete çıkararak bu konuda Avrupa’nın en büyük 2. Kuruluşu haline gelecektir” dedi.

HEMA ENDÜSTRİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Toplantıda bir konuşma yapan Hattat Holding CFO’su Gürhan Kartal da, Hema Endüstri’nin satış cirosunu reel olarak her yıl yüzde 15-20 arttırma hedefi koyduklarını belirterek, “ Bu çerçevede şirketimizin yeni teknoloji ve makine yatırımlarını da hız kesmeden sürdüreceğiz. Bu kapsamda her yıl yeni teknolojiler için ciromuzun en az yüzde 10’unu yeni teknoloji yatırımları için kullanma kararı aldık. Üretim artışıyla sağlanacak olan ciro artışını, yeni makine ve teknoloji yatırımlarımızla devreye girecek yeni ünitelerimizden sağlayacağız. Şirketimiz sektörü yakından takip etmektedir. Yeni teknolojileri bünyesine katmakta gecikmediği gibi bazı teknolojik gelişmelerde de sektör öncülüğünü yapmaktadır. Buna en güzel örnek, 2011 yılında alınan ‘Patent ve Faydalı Ürün’ birinciliği gösterilebilir” dedi.

çerkezköy iş ilanları fabrikalar, çerkezköy eleman arayanlar fabrikalar, çerkezköy fabrika iş ilanları, ilaç fabrikasına eleman arayanlar, cerkezkoyde isci arayan fabrikalar