Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan katıldığı bir sertifika töreninde “her yıl 800 bin kişiye iş bulmalıyız” diye konuştu.

Bakan Çağlayan, 2 günlük gezi kapsamında geldiği Muş’ta, KOSGEB ve İŞKUR tarafından başlatılan girişimcilik kursunun sertifika törenine katıldı.

Ceylan Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen programa, Bakan Çağlayan’ın yanı sıra Muş Valisi Ali Çınar, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, AK Parti Muş Milletvekilleri Faruk Işık ve Muzaffer Çakar, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Başkanı Erdal Bahçıvan, İŞKUR Genel Müdürü Mustafa Kemal Biçerli, KOSGEB İşletme Geliştirme Merkezleri Daire Başkanı Hüseyin Tüysüz katıldı.

Törende konuşan Bakan Çağlayan, çok zor şartlar altında iş hayatına atıldığını belirterek, o dönemlerde girişimciliğe teşvik amaçlı kursların olmadığını hatırlattı.

Çağlayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimcilik kursuna önem verdiğini ifade ederek, şunları söyledi:

”AK Parti hükümeti ve Başbakanımızın ilgili kurumlara vermiş olduğu görev neticesinde tarihi bir olayı gerçekleştiriyoruz. Bugün Muş’ta 776 girişimcinin böylesine bir eğitim imkanına kavuşması ve eğitimden sonra letme sahibi olacak olması bana göre son derece önemlidir. Bu gösteriyor ki, Muş’ta un var, şeker var ve helvayı yapacak ustalara ihtiyaç var. İşte ustalar da inşallah bu vesileyle sağlanmış olacak. Türkiye artık babadan kalma meslekleri yapma olasılığını ortadan kaldırıyor. Bu çerçevede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın vermiş olduğu birçok hizmet var. Hükümetimizin müteşebbise ve çalışma hayatına vermiş olduğu önem ve işsizliğin azaltılması noktasında yapmış olduğu çalışmalar takdire şayandır.”