Tüm dünyada bilinen, ünlü ve dünya çapında çok sayıda otel letmesi bulunan Hilton önümüzdeki dönem yeni yatırımlar kapsamında Türkiye’de yatırım kararı aldı. Söz konusu yatırım kararları kapsamında yeni dönemde HILTON Türkiye’de toplam 4 adet yeni oteli açarak hizmete sokacak.

Hilton’un Türkiye’de açacağı yeni otelleri birkaç farklı şehirde konumlanacak. Buna göre şirket yeni otellerini Gaziantep, Antalya, Afyonkarahisar ve Sakarya’da açarak faaliyete alacak.

Açılışlar Sırayla Yapılacak

Hilton’un yatırım planlamaları çerçevesinde otellerin açılışı yıllara yayılacak ve 4 otelin faaliyete geçmesi 3 yılı bulacak. Şirket ilk olarak 2018 yılında 2 oteli faaliyete alırken 2019 ve 2020 yıllarında sırasıyla diğer otelleri işletmeye açacak.

DoubleTree by Hilton ve Hampton by Hilton

Söz konusu oteller DoubleTree by Hilton ve Hampton by Hilton markalarıyla işletmeye açılacak ve 4 otelin de açılmasıyla birlikte Hilton’un Türkiye’de işlettiği toplam otel sayısı da 90’a yükselmiş olacak.

Şirketin aldığı yatırım kararın temelinde ise son yıllarda Türkiye’ye gelen turist sayısında ciddi artışın yaşanması ve gelecek dönemde turist sayısında daha da artış yaşanacağı görüşü yer alıyor.