Hyundai Assan İzmit 750 Kişilik Personel Alımı Yapacak

Hyundai Assan İzmit Fabrikası, yeni i20 model üretimiyle kapasitesini arttıracak. 382 milyon dolarlık yatırımla 2013 yılında üretime başlanacak yeni model için 750 işçi alınacak.  Tedarikçi bazında yaklaşık 1.650 kişiye de yeni iş imkanı yaratılacak.

Yeni model yolda
Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda 2010 yılından beri üretilen ve Avrupa’ya ihraç edilen i20’nin yeni modelinin bantlardan iniş töreni dün yapıldı. Törene Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da katıldı. Hyundai Assan, 382 milyon dolarlık yeni yatırımla üretim kapasitesini ikiye katlayarak 100 binden 200 bine çıkaracak. Hyundai Assan, yeni yatırımla 2013 yılının sonunda yeni bir modeli daha üretim bandına dahil edecek.

Tedarikçi bazında 1650 kişiye iş imkanı yaratılacak
Yeni yatırım, Hyundai Assan bünyesinde yaklaşık 750 kişiye ek istihdam sağlayacak. Mevcut yan sanayi üreticileri ve yeni yatırım yapacak yan sanayi firmalarının da toplam yatırım miktarı 225 milyon USD seviyesinde gerçekleşecek ve tedarikçi bazında yaklaşık 1.650 kişiye yeni iş imkanı yaratılacak. Bakan Çağlayan Hyundai’nin yaptığı bu yatırım Türkiye’nin gururu olacaktır. ”Sizlerden Allah razı olsun” dedi.

Haber: Tuğçe KANYILMAZ- Serkan BORLAK

izmit fabrika iş ilanları, hyundai iş ilanları, hyundai assan iş ilanları, kocaeli fabrika iş ilanları, hyundai assan