Imperial Tobacco Satış Alanında İş ve Kariyer İmkanları Sunuyor

Uluslararası tütün şirketlerinden biri olan Imperial Tobacco, genç yeteneklere kariyer imkânı sunuyor. Şirket, Türkiye’de Satış Yönetici Geliştirme Programı (SMT) ile gençlere, sahada satışı öğretiyor

Imperial Tobacco, satış kariyeri yapmak isteyenleri Satış Yönetici Geliştirme Programı (SMT) programıyla sahada eğitiyor. Programa yapılan başvurular sonucunda seçilen adaylar, çeşitli aşamalardan oluşan uzun soluklu bir gelişim programına sahanın tozunu soluyarak katılıyorlar. Tütün ve tütün ürünlerinin pazarlamasının zorlu bir süreç olduğunu vurgulayan Imperial Tobacco İnsan Kaynakları Müdürü Vicdan Merter, bu durumun satış yöneticilerinde yaratıcılık, dayanma gücü ve değime hızlı bir şekilde adapte olma kabiliyeti gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Bu program ile Imperial Tobacco’nun global stratejisine paralel hissedarlarımız için sürdürebilir karlılık yaratacak; Türkiye’de organik büyümeyi gerçekleştirecek akıllı, istekli, yüksek potansiyelli ve ileride uluslararası kariyer yapmak isteyen, Imperial Tobacco’da bir fark yaratabileceğine inandığımız genç yetenekleri organizasyonumuza kazandırıyoruz. Geleceğin yöneticileri olacak SMT’lerin öncelikle içinde bulundukları programı başarıyla tamamlamalarını hedefliyoruz. Bu da yakın müşteri ilişkileri, satış becerisi, planlı çalışma ve dayanıklılığın ön plana çıkması demek oluyor. Orta vadede ekip yönetmelerini beklediğimiz için liderlik yetkinliği de değerlendirme kriterlerimiz arasında yer alıyor.”

Öğrenmeyi pekiştiren eğitimler
2011 yılında SMT programına değişik illerden 1.000’in üzerinde adayın başvurduğunu ve çeşitli seçme ve yerleştirme aşamalarından sonra uygun 7 adayı işe aldıklarını belirten Merter şunları ekledi: “SMT’lerin aramıza katılmalarını müteakip detaylı bir işe başlangıç eğitimi söz konusu; çünkü çoğu SMT kurumsal hayata ilk adımlarını bizimle atıyorlar. Bu nedenle, işe başlangıç eğitimi, oryantasyon programımız çerçevesinde; kurum kültürümüz, markalarımız ve iş yapış biçimimizle ilgili detaylı bir bilgilendirme yaparak SMT’lerimizi karşılıyoruz. Şirketi ve departmanları yakından tanıma fırsatı buldukları bu programda, üniversitelerde gördükleri teorik bilgilerin iş hayatındaki konumlandırmasını kavramalarına olanak tanıyoruz. Ayrıca Manisa’da yüksek teknoloji ile yapılandırılmış fabrikamızdaki üretim hattımızı da ziyaret etme fırsatları oluyor. Yaklaşık 1.5 yıl süren üç temel saha rolünde görev alıyorlar. Her görev sırasında yaptıkları işi fonksiyonel ve yetkinlik anlamında destekleyen ilgili eğitimleri sunuyor ve eğitimler sonrası öğrenmeyi pekiştiren, tutum değişiklikleri ile ilgili tecrübelerini paylaşacakları grup koçluğu toplantıları yapıyoruz. Her saha rolü değişikliği döneminde, bir ara değerlendirme söz konusu ve bunu da programın başında kendileriyle paylaşıyoruz.”

manisa imperial tobacco i ilanlar, imperial tobacco maaş