2016 yılında yeni personel alımı yapacak olan bankalardan biri de İŞ BANKASI. İş Bankası 2016 yılında mevcut eleman sirkülasyonu ve yeni şubelerin açılmasıyla birlikte yeni bankacılık elemanı alımı yapacak.

Bu yıl 50 – 60 yeni şube açılması ve yaklaşık 1000 kişilik yeni personel alımı yapılması planlanıyor. Detaylar şöyle:

İş Bankası’nın, Rusya’daki Bank Sofia yatırımı ile ilgili soruyu yanıtlayan Genel Müdür Ersin Özince, buradaki sürecin, önsözleşme aşamasına gelindiğini söyledi.

Rusya’nın güvenlik onayını vermesinin ardından devir bilançolarının çıkartılacağını ifade eden Özince, “Tahmin ediyorum ki 2 ay içinde Bank Sofia alımını yapacağız. Bank Sofia 15 şube ve temsilciliği bulunan küçük bir banka. İş Bankası’nın uzun soluklu yaklaşımı ile zaman içinde büyütebileceğimizi, geliştirebileceğimizi düşünüyoruz. Zaten tirakimiz Şişe Cam’ın Rusya’nın çeşitli yerlerinde birçok yatırımı var. Bu da finans alanındaki yatırımımız olacak” diye konuştu.

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Bursa’da yaptığı konuşmada 2016 yılında şube ağını genişletmeye devam edeceklerini belirterek, “2015 yılındaki gibi her hafta aşağı yukarı bir şube açacağız. Gelecek yıl 50 – 60 civarında şube açılır, bin civarında personel alımımız olur diye tahmin ediyorum. Erbil ve Bağdat şubeleri 3 ay içinde açılacak. Rusya’daki banka alımı anlaşması 2 ay içinde sonuçlanacak” dedi.

İş Bankas İş Başvuruları, İş Başvuru Formu
İş Bankası iş başvurularınızı İş bankası resmi internet sitesi üzerinden insan kaynakları bölümü altından yapabilirsiniz. Burada İş Bankası İnsan Kaynakları politikasını inceleyebilir, iş başvuru formuna ulaşabilir ve iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirsiniz.