Bankalar büyümelerine hız kesmeden devam ediyorlar, durum böyle olunca da sürekli yeni şubeler açılıyor ve dolayısı ile yeni personel alımına gidiliyor. Birçok popüler banka 2023 yılında da personel alımı yapacağını duyurdu. Yeni yılda personel alımı yapan bankalardan biri de İş Bankası. İş Bankası personel alımı, iş ilanları ve iş başvurusuna ilişkin detaylar ise şöyle…

“TÜRKİYE İş Bankası” olarak son iki yılda 3 bin 500 kişiyi işe aldıklarını hatırlatan Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, ‘Şubeleşme açısından ise olağanüstü nedenler ortaya çıkmazsa her hafta en az bir şube açmaya devam edeceğiz. Bu hesaba göre bizim 1.200 şubeyi geçmemiz gerekir. Şu anda 1.133’lerdeyiz. Dış teşkilatta da Rusya ve Irak’ta bilfiil bankacılık, mevcutların yanı sıra Suriye’de belki Ortadoğu’da bir iki yerde daha, belki Lübnan olabilir. Irak’ta 2 şube için başvurduk, onların neticesini alır almaz iki tane şube için daha niyetimiz var. Öyle anlaşılıyor ki bizim Rusya’dan sonra en çabuk şube teşkilatıyla yürüyeceğimiz ülke Irak olacak. Biz hangileri daha çabuk gündeme gelirse onları değerlendiriyoruz. Bir telaş içinde de değiliz’ diye konuştu.

Türkiye İş Bankası’nda kariyer başlangıcı müfettişlik, uzmanlık ve memurluk olmak üzere üç koldan yapılabilir. İş bankasında kariyerinizin temellerini attıktan sonra üst düzey pozisyonlara kadar çıkma fırsatınız mevcut. Banka bünyesinde işe başlayan çalışanlar performans değerlendirmesine tabi tutularak daha iyi pozisyonlara geçebiliyorlar.

Görev başı yapan yeni memurlar ise belirli bir süre sonunda sınava katılarak başarılı olmaları durumunda üst seviye kadrolara geçiş yapabiliyorlar.

İş Bankası bankacılık personel alımı iş başvurusu

Türkiye İş Bankası’nda çalışmak isteyen adaylar İş Bankası iş ilanlarını takip ederek personel alım ilanlarına gerekli şartları taşıdıkları takdirde iş başvurusu yapabilirler. İş Bankası bankacılık personel alımına ilişkin iş ilanlarını bankanın internet sitesinde kariyer bölümü üzerinde takip edebilir buradan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.