İş Bankası Personel Alımı İş Başvurusu İş Başvuru Formu

Türkiye’nin önde gelen ve en köklü bankalarından biri olan İş Bankası bakacılık sektörü personel alımlarından yararlanmak isteyen adayların tercih ettiği bankaların başında geliyor. İş Bankası gerek çalışanlarına verdiği değer gerek personeline sunduğu imkanlar, gerek yeni personel alımlarıyla sürekli artan personel sayısı ile banka alımlarında başı çekiyor.

İş Bankası geniş şube ağı, Genel Müdürlük bölümleri, yurt dışı ofisleri ve tirakleriyle birlikte Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olmakla beraber banka iş alımlarıyla da yine Türkiye’nin personel alımları konusunda önde gelen kurumlarındandır. Günümüz itibariyle yaklaşık olarak 24 bin banka personel alımı yapmış olan İş Bankası ihtiyaçlar doğrultusunda yayınladığı banka iş ilanları ile sürekli olarak personel saysını arttırmaya devam etmektedir.

İş Bankası Genel İş Başvurusu

Türkiye İş Bankası personel alımlarından yararlanmak ve İş Bankası’nda çalışmak isteyen adaylar pozisyonel banka iş ilanlarına iş başvurusu yapabilecekleri gibi genel iş başvurusu da yapabilirler.  Buna göre İş Bankası genel iş başvurusu yapmak isteyen adaylar İş Bankası internet sitesi üzerinde insan kaynakları bölümü altında iş başvurularını gerçekleştirebilirler.

İş Bankası İş Başvurusunda Adaylarda Aranan Genel Nitelikler

T.C. vatandaşı olmak.

18 yaşından büyük olmak ve ilgili pozisyonun sınavına müracaat edebilmek için saptanmış olan yaş limitinin üzerinde olmamak.

Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

Affa uğramış dahi olsa, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.

Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak.

Erkeklerde eylemli askerlik görevini tamamlamış bulunmak ya da tecilli ya da muaf olmak.

Sağlık durumu, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.

*İş Bankası personel alımları kapsamında genel iş başvurusu yapan adayların bu söz konusu şartları kesinlikle taşımaları gerekmektedir.

Son Güncelleme: 16 Ekim 2012 Salı 03:09