is_bankasiİş Bankası bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere yeni personel alımına çıkıyor. Buna göre söz konusu yeni personel alımı kapsamında müfettiş yardımcısı alımı düzenlenecek. Peki İş Bankası personel alımına nasıl iş başvurusu yapılacak? İş başvuru tarihleri neler? Sınav ne zaman?

İŞ BANKASI PERSONEL ALIMI, İŞ BAŞVURUSU VE SINAV

Bankamızın Genel Müdürlük bölümlerinin,yurt içi ve yurt dışı şubelerinin, denetimi altındaki kuruluşlarının ve faaliyet süreçlerinin denetiminde görevlendirilmek üzere Müfettiş Yardımcıları alınacaktır.  İş Bankası personel alımına başvurular 13 Mart – 17 Mayıs 2015 tarihleri arasında ik.isbank.com.tr adresindeki iş başvuru formundan kabul edilecektir. İş Bankası memur alım sınavının ilk aşaması 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.

İŞ BANKASI PERSONEL ALIMINDA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek ve bunu başvuru broşüründe yer alan geçerli bir sertifika ile belgeleyebiliyor olmak.

20.07.2015 tarihi itibariyle üniversitelerin en az 4 yıl süreyle eğitim veren fakültelerinin ve yine en az 4 yıl süreyle eğitim veren yüksekokulların başvuru broşüründe belirtilen bölümlerinden mezun olmak. Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak (24.05.1985 ve sonrasında doğanlar başvurabileceklerdir).

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış ya da en erken 2015 yılı Aralık ayına kadar erteletmiş olmak (Sınav tarihinde askerlik görevini yürütmekte olanların en geç 03.08.2015 tarihi itibarıyla terhis olacak durumda bulunmaları gerekmektedir).

Daha önce Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında ve/veya daha önce gerçekleştirilen Uzman Yardımcılığı ile Müfettiş Yardımcılığı sınavının değerlendirme merkezi aktiviteleri aşamasında başarısız sayılmamış olmak. Daha önce yapılan Müfettiş Yardımcılığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak.

Sağlık durumu seyahat etmeye ve başvuru yaptığı işte çalışmaya elverişli olmak. (Bu durum, sınavı kazananlardan istenecek tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ile belgelendirilecektir).

Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Affa uğramış olsa bile herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak. Resmi dairelere, kurum veya kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak. / iş bankası memur alımı