İnsan kaynakları sektöründe faaliyet gösteren Secretcv.com, bu yılın ilk yarısında yayınladığı 62 bin ilan ile 186 bin kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti. 2011’in ilk yarısında en çok satış ve pazarlama çalışanı arandı.

Secretcv.com’un yenilenen sistemi ve logosunun tanıtımı, Genel Müdür Okan Tütüncü’nün katılımıyla Swissotel’de düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Toplantıda verilen bilgiye göre, Secretcv.com, ilan oranını geçen yıla göre 2011’in ilk yarısında yüzde 72 oranında artırdı.

Yılın ilk 6 ayında Secretcv.com, yayınladığı 62 bin ilan ile 186 bin kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti. Secretcv.com verilerine göre, 2011’in ilk yarısında en çok satış (yüzde 15), pazarlama (yüzde 12), muhasebe (yüzde 11), insan kaynakları (yüzde 10), mühendis (yüzde 9), çağrı merkezi (yüzde 8,5) ve halkla ilişkiler (yüzde 8) çalışanı arandı.

Bu dönemde eleman arayan sektörlerin başında ise mağazacılık/perakendecilik (yüzde 14), tekstil (yüzde 10), BT/internet (yüzde 9), turizm (yüzde 8,5), gıda (yüzde 8), bankacılık/finans (yüzde 7,5), sağlık (yüzde 7), inşaat (yüzde 6,8), çağrı merkezi (yüzde 6,5) ve sigorta (yüzde 6) geldi.

İlanların yüzde 55’i Marmara Bölgesi, yüzde 16’sı Ege Bölgesi ve yüzde 10’u İç Anadolu Bölgesi’nden gelirken, il bazında da yüzde 39’u İstanbul, yüzde 9,5’u İzmir ve yüzde 9’u Ankara’dan verildi.

Türkiye’de mezunları en kolay iş bulan ilk 10 üniversite, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi olarak sıralandı.

Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, yaptığı konuşmada, ilan oranının geçtiğimiz yıla göre ilk çeyrekte yüzde 91, ikinci çeyrekte yüzde 49 ve toplamda ilk yarıda yüzde 72 oranında arttığını, buna bağlı olarak cirosal anlamda da önemli bir büyüme yaşadıklarını ifade ederek, aday sayılarının 9 milyon 200 binden 12 milyona yükseldiğini, 16 bin 700 olan firma sayılarının ise 23 bin 500 olduğunu, yakaladıkları büyüme oranına göre 2011’i kendileri için rekor sayılabilecek bir büyüme oranıyla kapatmayı beklediklerini kaydetti.

Verilen bilgiye göre, kullanıcıların ilgili ana ve alt başlıklar içerisinde rahatça gezinecekleri dikey menü yapısına geçen Secretcv.com, bu sayede her an güncellenebilir esnek bir yapıya kavuştu. Secretcv, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda, yeni ürün ve hizmetleri site içerisinde kolaylıkla adapte edebilecek duruma geldi.