İşkur Personel Eleman İşçi Alımı

İşkur Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında personel alımı yapacak. Yapılan açıklamaya göre söz konusu personel alımı kapsamında farklı pozisyonlarda görevlendirilmek üzere yaklaşık 3 bin 500 eleman alımı gerçekleştirilecek. Maaşlar, sigorta ve primler tamamen İşkur tarafından karşılanacak.

İşkur Gaziantep İl Müdürü İlyas Bulduk, çeşitli kurum ve kuruluşlarla Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında protokol imzaladıklarını söyleyerek buralarda çalıştırılacak personel aradıklarını belirtti.

Bulduk yaptığı açıklamada, TYÇP protokolü çerçevesinde çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam etmek üzere toplam 3 bin 555 kişi alacaklarını ifade etti. Birçok kamu kurumuna personel alımının tamamlandığını dile getiren Bulduk, Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve İl Özel İdaresi’nde 300 kişilik açığın olduğunu kaydetti.

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi kapsamında 100 eleman alımı yapılacak

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde 100 kişi istihdam etmek üzere bugün müracaat almaya başlayacaklarını hatırlatan Bulduk, “Toplum yararına çalışma projesi kapsamında ilimizde 3 bin 555 kişiyi istihdam edeceğiz. Toplum yararına çalışma projesi 6 aylık bir çalışma programı ve çalışan kişilerin ücret, sigorta pirimi ile vergileri İşkur tarafından karşılanmaktadır. Bu kapsamda birçok kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve belediyelerle protokoller düzenledik. Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve İl Özel İdaresi ile yapmış olduğumuz protokoller ile toplam 500 kişinin toplum yararına çalışma programı çerçevesinde 6 ay süreli istihdam edilmesini kararlaştırdık. Fakat yapmış olduğumuz bu protokollere 200 kişi müracaat etmiştir. 300 kişilik açığımız vardır. Vatandaşlarımızın bu projelerden faydalanmalarını ve özellikle e ihtiyacı olan vatandaşlarımız İşkur İl Müdürlüğü’ne müracaat etmelerini rica ediyoruz” dedi.

işkur memur alımı, gaziantep şehitkamil belediyesi iş başvurusu, gaziantep büyükşehir belediyesi iş ilanları, gaziantep engelli iş ilanları, gaziantep belediyesi işçi alımı