İtfaiye Eri Maaşları? İtfaiye Eri Ne Kadar Maaş Alır?

Gizli güvenlik bekçileri olarak niteleyebileceğimiz itfaiye erleri gece gündüz demeden nöbet yerlerinde bekleyerek oluşabilecek doğal afetlere, yangınlara ve bunun gibi sorunlara karşı hazır halde beklemekte ve can güvenliğimiz korumamıza destek olmaktadırlar.

İtfaiye ve yangın södürme istasyonları bugün Türkiye’nin her il ve ilçesinde belirli bölgelerde konumlandırılmış durumda ve her istasyonda büyüklüğüne göre farklı sayıda personel çalışmaktadır. Özellikle yangın ve doğal afet gibi durumlarda yangın söndürme, arama – kurtarma ve bunun gibi birçok çeşitli olayda itfaiye erleri canla başla vatandaşlar için çalışmaktadırlar.

Çok sık olmasa da itfaiye eri alımları zaman zaman yapılmakta ve bunlar ilanlar ile duyurulmaktadır. İtfaiye eri personel alımı ile ilgilenen adayların bir diğer merak ettikleri soru ise itfaiye eri maaşları. Peki itfaiye erleri ne kadar maaş alır?

Seçim çalışmaları başlamadan önce itfaiye eri maaşlarına ilişkin bir zam beklentisi yoktu ancak hükümet seçim çalışmaları kapsamında maaşlara zam yaptı ve bu zam Temmuz ayından itibaren yürürlüğe girecek. Peki Temmuz ayından sonra zamlı itfaiye eri maaşı ne kadar olacak? Temmuz ayından sonra itfaiye eri olarak çalışan personel iki bin dört yüz kırk lira maaş alacaktır.

ankara İtfaiyesi personel alımı, erzurum itfaiye alımı, ordu itfaiye eri alımı