İzmir Üniversitesi farklı kategorilerde görevlendirilmek üzere akademik personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre profesör, doçent ve yardımcı doçent alımı yapılacak.

Söz konusu kadroların tam zamanlı olduğu belirtilen ilana göre; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (yüzde 30 İngilizce) için 1 profesör, 1 doçent, 2 yardımcı doçent, letme (İngilizce) bölümü için 1 profesör, 1 doçent, 1 yardımcı doçent, Uluslararası Ticaret ve Finansman (İngilizce) bölümü için 1 profesör, 1 doçent, 1 yardımcı doçent, Mimarlık Fakültesi Mimarlık(İngilizce) bölümü için 1 profesör, 1 yardımcı doçent, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce) bölümü için 2 profesör, 1 doçent, 3 yardımcı doçent, Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik bölümü için 1 profesör, 1 doçent, 3 yardımcı doçent, Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalı için 1 profesör, 1 doçent, 1 yardımcı doçent, Ticaret Hukuku Anabilim Dalı için 1 profesör, 1 doçent, 1 yardımcı doçent, Medeni Hukuk Anabilim Dalı için 1 yardımcı doçent alınacak.

Söz konusu personel alımı ile ilgili başvurular 15 gün çerçevesinde İzmir Üniversitesi Personel Müdürlüğüne yapılacak. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi www.izmir.edu.tr adresinden alabilirsiniz.