İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile İŞ-KUR İzmir ve Manisa İl Müdürlükleri arasında imzalanan protokol gereği, orman bölge müdürlüğünün İzmir ve Manisa’daki fidanlıklarında, mesire yerlerinde, orman alanlarında 8 bin kişi işe alınacak. Buna göre Manisa için 3 bin işçi alınırken İzmir için toplam 5 bin işçi alımı yapılacak.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nün fidanlıklarda ve mesir yerlerinde çalıştırmak üzere 8 bin kişinin istihdam edeceği bildirildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Orman Bölge Müdürü Vekili Muhsin Köse, 8 bin kişinin 6 ay boyunca mesire yerlerinin temizliğinde ve ağaçlandırma çalışmalarında görev alacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İzmir ve Manisa bölgesinde Orman Müdürlüğü tarafından toplam 8 bin işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Söz konusu işçi – personel alımına büyük bir ilgi var. İşçi alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların en fazla merak ettiği konulardan biri ise iş başvurusu ne zaman, nasıl ve nereye yapılacak? Başvuru şartları neler? Maaş ne kadar?

Orman Müdürlüğü işçi alımı için iş başvurusu ne zaman yapılacak?
Manisa ve İzmir bölgesinde Orman Müdürlüğü işçi alımına iş başvurusu yapmak isteyen adaylar ay sonuna kadar başvuru yapabilirler.

İş başvurusu nereye yapılacak?
İşçi alımıyla ilgilenen adaylar Manisa ve İzmir Orman Bölge Müdürlükleri ile iletişime geçerek gerekli bilgileri buralardan edinebilirler. Diğer yandan yine Orman bölge müdürlükleri ile iletişime geçildiğinde maaş ve başvuru şartları konusunda da bilgi alınabilir.

Bilindiği üzere Manisa için 3 bin ve İzmir bölgesi için 5 bin işçi olmak üzere toplamda 8 bin geçici işçi alımı yapılacak. / geçici işçi alımı