Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yapılacak her türlü personel ve öğrenci alımına ilişkin faaliyetler, gazete ve internet yoluyla adaylara duyurulmaktadır. Adaylar www.jandarma.tsk.tr ve www.jandarma.gov.tr internet adreslerine girdiklerinde ana sayfada bulunan “Personel / Öğrenci Alımı” sayfasından, alımlara ilişkin başvuru başlangıç ve bitiş tarihleri, başvuru şartları, başvurunun ne zaman, nereye ve nasıl yapılacağı gibi hususlarla ilgili olarak bilgi sahibi olabilmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Başvuruları

Başvurular, ilan edilen tarihler arasında sadece belirtilen usullere göre (örneğin, Muvazzaf/Sözleşmeli Subay, Sözleşmeli Astsubay, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) başvuruları internet ortamında (www.jandarma.tsk.tr), Jandarma Astsubay Temel Kursu (JATEK) başvuruları ise www.osym.gov.tr internet adresinde belirtilen ÖSYM Başvuru ve Sınav Merkezi Yöneticiliklerine yapılacaktır.

Başvurular Son Güne Bırakılmamalı

Zaman zaman internet bağlantısında muhtemel aksaklıkların da olabileceği göz önünde bulundurularak www.jandarma.tsk.tr internet sayfasından yapılacak başvuruların, ve ayrıca ÖSYM Başvuru ve Sınav Merkezi Yöneticiliklerine yapılacak ilgili okul başvurularının son güne bırakılmaması adayların yararına olacaktır.

Giriş Koşulları

Söz konusu Personel/Öğrenci alım faaliyetine ilişkin giriş koşulları ve diğer duyurular, bir sonraki alım faaliyetine kadar, ilgili internet sayfasında bilgi olarak sürekli yayınlanmakta olup, bir sonraki alım faaliyetine kesin olmamakla birlikte her yıl muhtemelen, yaklaşık aynı tarihlere yakın tarihlerde başlanılmakta ve yeni alım duyurusu yayınlandığında önceki alım duyurusu yayından kaldırılmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Başvuru Tarileri

Başvuru tarihlerini geçiren adaylar, söz konusu alımla ilgili giriş koşullarını internetten inceleyerek, bir sonraki yıl için giriş koşullarından nelerin değip değişmeyeceğini dikkate alarak , genel bir bilgi sahibi olabilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Sınav Sonuçları

Her bir alımla ilgili Başvuru ve Sınav sonucuna, T.C. numarası ile giriş yapmak suretiyle www.jandarma.tsk.tr internet adresinden “Personel/Öğrenci alımı” sayfasına girilerek ulaşılabilecek, bunun dışında yapılacak olan başvuru ve sınav sonucuna ilişkin bilgi taleplerine cevap verilmeyecektir.

İlan ve Duyurular Dikkatli Okunmalı

Alım faaliyetlerine ilişkin olarak, ilan edilen duyurularda açıklandığı halde, duyuru metinlerinin adaylarca yeteri kadar incelenmemesinden dolayı, bilgi isteği niteliğinde yapılan müracaatlara, ilgili kanun, yönetmelik ve yönergelerle belirlenmiş olan, başvuru şart ve niteliklerinin değiştirilmesi veya ilave edilmesi (yaş, öğrenim, kaynak okul/bölümler not, sağlık v.b.) isteği yönündeki gereksiz, usulüne göre veya zamanında yapılmayan başvuru ve taleplerin, karşılanması mümkün olamayacağından, cevap verilmeyecektir