KADROLU MEMUR ALIMI – ADALET BAKANLIĞI

Adalet Bakanlığı 5 bin kadrolu ve sözleşmeli memur alımı gerçekleştirecek. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün ise 5504 sözleşmeli ve kadrolu personel pozisyonuna personel alımı yapacak.

EN ÖNEMLİ ŞARTLARDAN BİRİ YAŞ SINIRI
İnfaz koruma memuru kadrosu hariç diğer tüm kadrolara başvurabilmek için KPSS sınav tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. İnfaz koruma memurluğunda yaş şartı, merkezi sınav tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmanız gerekiyor.

BAŞVURU TARİHLERİ
Adalet Bakanlığınca yayımlanan zabıt katibi, teknisyen, şoför, mübaşir ve mühendis alımı için başvurular; 17 Ocak 2011 Pazartesi günü başlayacak, 27 Ocak 2011 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Acele etmeniz gerekli.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce yayımlanan infaz ve koruma memuru, büro personeli, destek personeli, teknisyen, şoför ve aşçı kadroları için ise başvurular 30 Aralık 2010 Perşembe günü başlayıp, 14 Ocak 2011 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

SÖZLÜ SINAV DA VAR, AYRICA KPSS’DEN 70 ALMANIZ GEREKİYOR
Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı veya sözlü sınavlara, 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS-2010), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

kadrolu memur alımı, yaş sınırı olmayan memurluklar, yaş sınırı olmayan memur alımları