Kamu Çağrı Merkezi ve Özel Çağrı Merkezi Eleman Personel Alımı

Çağrı Merkezleri gün geçtikçe çoğalıyor ve sektör sürekli büyümesini sürdürüyor. Bu doğrultuda çağrı merkezi eleman ve personel alımı kapsamında istihdam da artıyor. İstanbul Çağrı Merkezi Ödüllerinde bu yıl 11 kategoride 33 firma ödül başvurusunda bulundu. Ancak ilginç olan nokta kamu çağrı merkezlerinin özel sektör çağrı merkezleri ile yarışıyor olması.

Çağrı merkezi sektörünün en iyilerinin belirlendiği İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri’ne bu yıl 33 firma 11 ayrı kategoride 69 ödül başvurusu yaptı. 10 yeni firmanın katıldığı ödül organizasyonunda bu yıl, en yoğun rekabet; dış kaynak servis sağlayıcılar, finans sektörü ve kamu arasında gerçekleşecek. Sunduğu çağrı merkezi destekli iş süreçleriyle “vatandaş odaklı hizmeti” ön plana çıkaran kamu kurumlarından; Ankara Büyükşehir Belediyesi, BEDAŞ, GEDİZ EDAŞ, İGDAŞ, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İSKİ ve Vakıfbank, İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri’nde özel sektörle yarışa girecek. Bu yarışın galibi ise; hiç kuşkusuz vatandaş olacak.

IMI Conferences tarafından Global Bilgi ana sponsorluğunda bu yıl 6.sı gerçekleştirilen İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri, Türkiye’nin en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan çağrı merkezlerinde, kaliteyi ve yatırımı teşvik ederek büyümede sürekliliğin sağlanmasını amaçlıyor. Çağrı merkezi firmalarından Avaya, Genesys, Nuance, Plantronics, Speak ve Speechouse tarafından desteklenen ödül organizasyonu, 26 Ekim 2011 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Bu yıl eklenen 2 yeni kategoriyle birlikte adaylar, toplam 11 kategoride yarışacak ve toplam 14 firma ödüle hak kazanacak. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak “En İyi Yeni Çağrı Merkezi” ile “En İyi Çağrı Merkezi Takım Lideri” de ödüllendirilecek. Bu yıl toplam 33 firmanın yaptığı başvuruların 7’si kamu sektöründen, 26’sı özel sektörden ( 9 finans, 2 telekomünikasyon, 2 sigorta, 1 gıda, 1 havacılık, 1 elektronik, 1 altyapı, 9 çağrı merkezi dış kaynak sağlayıcı) gerçekleşirken, başvuru yapan 10 yeni firmanın olması da dikkat çekiyor. En fazla başvuru, 10 firma ile ‘En Yaratıcı Çağrı Merkezi Uygulaması’ kategorisine yapıldı.

2006 yılından beri düzenlenen ödül törenine en fazla katılımın bu yıl gerçekleştiğini belirten IMI Conferences Genel Müdürü Meltem Karateke, “2010 yılında 24 firmanın 48 ödül başvurusu yaptığı ödül organizasyonuna bu yıl, 33 firma 69 ödül başvurusu yaptı. İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri’nde yaklaşık %40 oranında gerçekleşen başvuru artışı, çağrı merkezi sektörün potansiyelini ve sektörde yaşanan rekabeti gözler önüne sermektedir” dedi.

Kaynak: Zaman 

112 çağrı merkezi iş başvurusu, 112 çağrı merkezi personel alımı, vakıfbank çağrı merkezi iş başvurusu, belediye çağrı merkezi iş ilanları, 112 çağrı merkezi personel alımı şartları