Kamu İhale Kurumu sınavla personel alımı yapacak. 13 ihale uzman yardımcısı sınavla e alınacak.

Kamu İhale Kurumu 2 aşamadan oluşan bir sınavla 13 ihale uzman yardımcısı alımı yapacak. İlan resmi gazetede yayınlandı. Sınavın ilk aşaması yazılı ikinci aşaması sözlü olacak.

Sınavın ilk aşaması olan yazılı sınav 26 ve 27 Mart 2011 tarihlerinde düzenlenecek, sonrasında yazılı sınavı geçerek sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara sözlü sınav tarihi bildirilecek.

Başvurulardan sonra yazılı sınava girme hakkını elde eden adayların isimleri, sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri “www.ihale.gov.tr” adresinden sınav öncesi duyurulacak.

Adaylar başvurularını 28 şubat 2011 tarihi mesai bitimine kadar söz konusu kurumun insan kaynakları departmanına yapacaklar. Adres: Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 06520 Balgat/Ankara.

Adaylarda aranan şartlar ise şunlar:

Adayların en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin; hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler ile inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.

1. grupta KPSSP:103 hukuk fakültesi bölümünden 5, 2.grupta KPSSP:104 iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler bölümlerinden 5, 3.grupta ise KPSSP:5 inşaat mühendisliği bölümünden de 3 olmak üzere toplam 13 kişi, kamu ihale uzman yardımcısı olarak alınacak.

Sınava ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 veya 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) belirtilen puan türlerinden 80 ve üzeri puan alan adaylar katılabilecek.

Söz konusu sınavların yabancı dil testinden (İngilizce, Fransızca veya Almanca) yüzde 60 (36 doğru) veya daha fazla oranda doğru cevabı bulunmak veya bu yıllara ait Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavında (KPDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birinden en az 60 puan almak aranacak şartlar arasında yer almakta.