Anayasa Mahkemesi Başkanlığı 45 personel alımı yapacak. Alımı yapılacak olan personel raportör pozisyonlarında görev yapacak.

Anayasa Mahkemesi Başkanlığının duyurusu, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Duyuruya göre yazılı sınav, Ankara’da 30 Ekim 2011 Pazar günü 9.30’da ÖSYM tarafından test yöntemi ile gerçekleştirilecek. Aday adaylarında hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, letme, iktisadi ve idari bilimler alanlarında, en az dört yıllık yükseköğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmaları ya da yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış olmaları şartı aranacak.

Ayrıca KPSSP 103 puan türünden en az 75 puan almaları da aday adaylarında aranacak şartlar arasında yer alıyor. Giriş sınavına katılmak isteyen aday adayları, mahkemeninhttp://www.anayasa.gov.tr internet sitesinden temin edecekleri giriş sınavı başvuru formunu doldurarak, 15 Ağustos ile 16 Eylül 2011 tarihleri arasında Anayasa Mahkemesi Başkanlığına verecek. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren giriş belgesini, 24 Ekim 2011 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM;nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden temin edebilecek.