Askeri personel alımları yeni yılda da devam ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde çalıştırmak ve görevlendirmek üzere yeni sözleşmeli personelsözleşmeli erbaş alımı yapacağını duyurdu. Buna göre toplamda 13 bin boş kadroya ilk öğretim mezunu yeni sözleşmeli erbaş alımı düzenlenecek. Peki yaş sınırı var mı? Başvuru tarihi ne zaman?

KKK Sözleşmeli Uzman Erbaş Personel Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ( KKK ) bünyesine sözleşmeli olarak er alımı yapacağını belirtti. Toplamda 13 bin kişilik boş kadro ile alım yapılacak ve adaylardan En az ilköğretim mezunu olmak şartı aranacak. Ayrıca yaş şartı olarak 20 ile 25 yaşları arasında olmak şartları aranacak. Askerliğini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan alım yapılacak yılın Ocak ayı itibari ile yani 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 25 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Ayrıca Askerliğine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan ise, 20 yaşından gün almamış ve 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir.

Sözleşmeli Erbaş Alımı Başvuru Tarihleri

KKK sözleşmeli erbaş alımına iş başvurusunda bulunacak olan adayların resmi iş başvuru tarihini kaçırmamaları gerekiyor. İlan için belirlenen son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019. Öte yandan uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul mezunu olma şartı aranırken, uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu olma şartı aranıyor.

KKK Uzman Erbaş Alım Başvuruları İnternetten Yapılacak

Söz konusu sözleşmeli erbaş alımına başvurular internet üzerinden yapılacak ve bunun dışında herhangi bir yolla yapılan başvurular veya gönderilen belgeler kabul edilmeyecek. Adaylar başvuru ekranına e-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından “tercih” ekranına otomatik olarak yönlendirilecek.