Kosgeb Personel Alımı Kobi Uzman Yardımcısı Alımı

KOSGEB yayınladığı personel alım ilanı yeni personel ve eleman alımı yapacağını duyurdu. Buna göre söz konusu KOSGEB personel alımı kapsamında 65 sözleşmeli personel alımı yapılacak ve bu personel kobi uzman yardımcısı olarak göreve başlayacak.

KOSGEB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI, BAŞVURULAR

KOSGEB Başkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere sınavla 65 sözleşmeli kobi uzman yardımcısı alınacak. Başvuruda bulunacak adaylarda, kamu haklarından mahrum bulunmama, yazılı sınav tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını doldurmama, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı olmama şartı aranacak. Adayların diğer kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmaması, mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olduğunu tevsik etmesi veya diğer kuruluşun ve KOSGEB’in muvafakatı ile mecburi hizmet süresini KOSGEB’de tamamlamayı taahhüt etmiş bulunması gerekecek. KPSS sınavının PUAN68 türünden, 2012 veya 2011 yıllarında asgari 75 puan alan adaylar, başvurularını 17 Eylül 2012 Pazartesi tarihinde saat 09.00’dan 28 Eylül 2012 Cuma günü saat 17.00’e kadar http://www.kosgeb.gov.tr internet adresinden, elektronik ortamda başvuru formunu doldurarak yapacak. Adayların doğrulattıkları elektronik posta adreslerine başvuru yaptıklarına dair bir bilgilendirme postası atılacak.

KOSGEB PERSONEL ALIMI KAPSAMINDA 60 PUAN VE ÜSTÜ GEREKLİ

Yazılı sınav ÖSYM tarafından yapılacak, adaylar 50 TL sınav ücretini 15-31 Ekim 2012 tarihleri arasında yatıracak. Yazılı sınav, Ankara’da 1 Aralık 2012 Cumartesi günü başvuru yapılan pozisyonun alan bilgisinden yapılacak. Yazılı sınavda 60 ve yukarısında puan alanlar başarılı sayılacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylardan; başvurunun yapıldığı ile göre, yazılı sınav puanı en yüksek olandan başlanarak atama yapılacak pozisyon sayısının en fazla dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınav, aday personelin alan bilgisi, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, görevlendirileceği pozisyona yatkınlığı, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı kriterleri de göz önüne alınarak yapılacak.

KOSGEB PERSONEL ALIMI KAPSAMINDA BİR İL İÇİN BAŞVURU YAPILABİLECEK

Her aday, yalnızca bir il için başvuruda bulunabilecek. Müracaatlar şu pozisyonlara yapılacak: “Antalya, Balıkesir, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Hatay, Mersin, Kars, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Rize, Sakarya, Sinop, Sivas, Trabzon, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Batman, Kilis ve Düzce illerine birer, İstanbul ili için üçer olmak üzere toplam 30 endüstri/letme mühendisliği bölümü mezunu.

Afyonkarahisar, Ağrı, Aydın, Burdur, Giresun, Gümüşhane, Kars, Kırşehir, Muş, Şanlıurfa ve Van illerine olmak üzere toplam 11 birer gıda mühendisliği bölümü mezunu. -Aydın, Denizli, Erzincan, Gaziantep, Isparta, İzmir, Muğla, Samsun, Tokat ve Kırıkkale illerine birer olmak üzere toplam 10 makine mühendisliği bölümü mezunu.

Antalya, Edirne, Isparta, İzmir, Manisa ve Sakarya illerine birer olmak üzere toplam 6 Elektrik/Elektronik/Haberleşme/ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu, -Bilecik, Bursa, Nevşehir ve Tekirdağ illerine birer olmak üzere toplam 4 kimya mühendisliği bölümü mezunu, -Adana, İstanbul, Karabük ve Osmaniye illerine birer olmak üzere toplam 4 metalürji/malzeme mühendisliği bölümü mezunu.”

Kaynak: Milliyet