KPSS Puanı Geçerlilik Süresi

KPSS‘den alınan puanın ne kadar süre geçerli olduğu çokça merak edilen konular arasında. Yeni düzenleme ile KPSS puanı geçerlilik süresi yenilendi. Peki ama KPSS puanı geçerlilik süresi ne kadar? Adayların KPSS puanı ne kadar zaman geçerliliğini koruyor?
 
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkındaki Genel Yönetmeliğe ilişkin değiklik içeren Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. KPSS kapsamında yeni bir sınav yapılmaması durumunda sonuçlar, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olacak.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANIP YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkındaki Genel Yönetmeliğe ilişkin değişiklik içeren Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASINDAN İTİBAREN 2 YIL GEÇERLİ OLACAK

Buna göre, KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl, öğretmen adayları için ise KPSS’de elde edilecek puan bir yıl geçerli olacak. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam edecek.

Geçici maddeye göre ise A grubu kadrolara ilişkin sınav başvurularında kullanılan 2016 KPSS puan türlerinin geçerlilik süresi bir yıl olacak.

Son Güncelleme: 27 Şubat 2016 Cumartesi 05:54