Türkiye’nin önemli kurumlarından biri olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yeni yayınladığı duyuru ile yeni personel alımı yapacağını ilan etti. Buna göre söz konusu KYK personel alımı kapsamında diyetisyen alımı, şoför alımı ve yurt yönetim personeli alımı gerçekleştirilecek. Toplamda ise 464 adet yeni personel alınacak.

Kredi ve Yurtlar Kurumu son yıllarda yurt yapımı konusunda atağa kalkmış durumda. Kurum yeni atılım ve yatırımlarla elindeki yurt sayısını toplamda 766’ya çıkardı, bu kapsamda toplam yatak sayısı da 635 bine yükseldi. Söz konusu atılımlar kurum bünyesinde yeni personel alımını da beraberinde getirdi. Son yayınlanan ilan ile 220 personel alımı daha yapılacağı duyuruldu.

Hangi pozisyona kaç adet personel alımı yapılacak?
Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alımı çerçevesinde yayınladığı ilanda merkez teşkilatına 10 adet diyetisyen alımı ve 5 adet şoför alımı yapılacağını, bunun yanında taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 162 adet diyetisyen alımı, 44 adet psikolog alımı, 162 adet büro personeli alımı ve 81 adet destek personeli alımı olmak üzere toplamda 464 adet yeni sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı.

Yerleştirme nasıl yapılacak?
KYK personel alımı kapsamında yayınlanan ilanda personel alımında değerlendirilen adayların KPSS B gurubu sözleşmeli personel alımı kapsamında yerleştirileceği bilgisi verildi. İlanda yer alan yerleştirmelere ilişkin bilgi şöyle: “KYK Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ çerçevesinde, en az lisans düzeyinde 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle yurt kapasitelerinin kız-erkek dağılımı dikkate alınarak listede yer alan iller için belirlenen boş pozisyon sayısına göre 463’ü kadın, 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 sözleşmeli yurt yönetim personeli alacak. Alımlar sözlü sınavla yapılacak.”