Bankalar 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da büyümeye, Türkiye çapında yeni şubeler açmaya ve yeni banka personel alımı yapmaya devam edecekler. Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar 2014 yılı iş ve insan kaynakları personel alım planlarını yaptılar. Global ve ekonomik belirsizliklere rağmen Türk bankalarının büyümeye devam etmesi beklenirken bu büyüme kapsamında yeni açılan şubelere de binlerce banka elemanı alımı yapılması öngörülüyor.

Kuveyt Türk 2014 İnsan Kaynakları Personel Alımı
2013 yılı hedefi olan 265 şube sayısına ulaşan Kuveyt Türk 2014 yılı için 50 yeni şube açmayı planlıyor. Böylece 2014 yılında toplam şube sayısını 315′e çıkartacak olan katılım bankası bu arada şubeleri arasında segment ayrımına gitmeyi de hedefliyor.

Halen 4560 perosneli olan Kuveyt Türk Bankası 2014 personel alımı kapsamında 630 banka eleman alımı daha yapacak ve toplam personel alım sayısı 5 bin 190 kişiye ulaşacak. Yeni personel alımında ağırlık ise hızla artan şube sayısına paralel olarak şube kadroları olacak. Bankanın alım yaptığı personelin büyük bir bölümü ise katılım bankacılığı alanında kariyer yapmak isteyen yeni mezun gençlerden oluşuyor. Buna karşın yönetim kademelerine ise yetişmiş kendi kadrolarından atama yapılıyor. Banka işe alım sürecine girecek adaylardan üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin dört yıllık örgün öğretim mezunu olma lartı arıyor. Kuveyt Türk 2014 personel alımı devam edecek.

Kuveyt Türk 2014 İş Başvurusu
Kuveyt Türk bankası personel alımlarından yararlanmak ve iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurularını bankanın web sitesinden insan kaynakları bölümü veya İK portalları üzerinden iş başvuru formu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler.