LC WAIKIKI PERSONEL ALIMI 2011 VE BAŞVURULAR

LC Waikiki İnsan Kaynakları departmanı 2011 yılı personel alımı planlarını tamamladılar. Perakende hazır giyim sektöründe önde gelen isimlerden olan LC Waikiki 2011 yılında yeni açılacak olan mağazalar için toplamda 2 bin 500 kişiyi e almayı hedefliyor. Bunun yanında mağaza yönetici adayı olarak 250 kişi alınacak. LC Waikiki yöneticileri şu anda yurt dışı mağazalarla birlikte 318 olan mağaza sayısını yıl sonunda 400’e çıkaracaklarını açıkladılar.

LC Waikiki bazı dönemlerde geçici eleman alımı da yapıyor. Bu dönemler LC Waikiki eleman sayısı binlerce artabiliyor.

Mağazalarda satış danışmanı olarak görev yapmak isteyen kişiler, çalışmayı düşündükleri mağazalara bizzat veya kariyer sitelerindeki ilanlar aracılığıyla başvurabiliyorlar. Yönetici adaylarının ise internet üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

“Yönetici Adayı Yetiştirme Programı kapsamında yetiştireceğimiz adayları mevcut ve yeni açılacak mağazalarımızda ‘Mağaza II. Müdürü’ pozisyonunda değerlendireceğiz” diyen Bullock, 4 yıllık üniversite mezunlarını 6 aylık eğitime tabi tutacaklarını vurguluyor.

Programa göre adaylar ilk 4 ay işbaşı ve sınıf eğitimlerine, son 2 ay da stajyer mağaza yöneticiliğinden oluşan eğitimlere katılıyor. İnternet üzerinden açılan ilanlara gelen başvuruları aradıkları kriterlere göre değerlendirmeye alan şirket yöneticileri, 2 bine yakın adayı baraj sınavından geçiriyor. Online yapılan sınavda başarılı olanlar mülakat ve değerlendirme merkezi uygulamalarına katılıyor. Tüm değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan adaylar da eğitimlere başlıyor. Yıl içinde nisan, haziran, temmuz ve ekim aylarında yönetici adayı sınavı yapılması ve programların her birine yaklaşık 50 kişinin katılması öngörülüyor.