Limak Oteller Grubu Eleman Personel İşçi Alımı

Limak Oteller Grubu İşkur ile ortak bir eğitim ve istihdam projesine imza atıyor. Söz konusu proje kapsamında aşçı yardımcısı, servis-bar hizmetleri, cankurtaran kursu eğitimleri verilecek ve eğitim sonunda mezun olanlar personel ve eleman alımı kapsamında Limak Otelleri’nde e başlayacak. Projenin temel amacı hem kalifiye eleman yetiştirmek hem de istihdama katkıda bulunmak. Eğitim kapsamında sınıflar 25 kişiden oluşuyor, bunun yanında ücretsiz.

Turizmdeki kalifiye eleman ihtiyacını kendi kurallarına göre yetişmiş kişiler arasından seçmek isteyen Limak Oteller Grubu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile iş garantilikurslar düzenliyor. İlk olarak geçen yıl mayıs ayında aşçı yardımcıları yetiştirmek için kurs açan grup, 2011’deki eğitimlerinde aşçılığın yanına servis- bar hizmetleri ve cankurtaran kurslarını da ekledi. Şimdiye kadar aşçı yardımcılığından 96, servis-barhizmetlerinden 21, cankurtaran bölümünden ise 14 kişinin mezun olduğunu söyleyen Limak International Hotels & Resorts Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, “İŞKUR ile yaptığımız protokol gereği kurslardan mezun adayların yüzde 50’sini istihdam ettik. 2011 yılında bu oranı yüzde 61’e yükselttik” diyor.

‘Stajyerler ucuz iş gücü değil!’
Eğitimini tamamlayan kursiyerlerin tamamının kendi işletmelerinde staj yaptıklarını dile getiren Kavaloğlu, staj sürelerinin üç buçuk ay ila 15 gün arasında değiştiğini belirtiyor. “Stajyerleri ucuz iş gücü olarak görmüyoruz. Amacımız günü kurtarmak değil” diyen Kavaloğlu, yeni dönemde kat hizmetleri kursu açmayı planladıklarını da söylüyor. Şimdiye kadar 131 kişinin eğitim aldığı kurslardan mezun olan 70 kişi istihdam edilmiş. 2011 yılı aşçı yardımcılığı kursunda ise 87 kişinin eğitimi hala devam ediyor.

Sınıflar 25 kişilik Ücretsiz
olan kurslara 18-35 yaş arası en az ilköğretim mezunu olan her işsiz katılabiliyor. 25 kişilik sınıflarda verilen kurslar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) programına göre düzenleniyor. MEB’den onaylı “Pedagojik Formasyon” belgesi olan eğitmenlerin verdiği teorik eğitimler aşçı yardımcılığında iki ay, servis bar hizmetlerinde bir buçuk ay, cankurtaranlarda ise bir hafta sürüyor. Kavaloğlu, “Pratik eğitimleri işletmelerimizde görev yapan “Usta Öğretici” belgeli profesyonel çalışanlarımız veriyor” diyor.

“Turistler Yalova’yı keşfetti”
İnşaat, çimento, turizm, havacılık gibi altı farklı sektörde faaliyet gösteren Limak Grubu’nun turizm cirosunun 65 milyon euro olduğunu dile getiren Kaan Kavaloğlu, sosyal sorumluluk projesi olarak gördükleri Yalova’daki termal otelle sağlık turizmineadım attıklarını belirtiyor. Kavaloğlu, 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Limak Yalova Thermal Hotel’e Belçika, Almanya ve Fransa’dan turist geldiğini söylüyor.

yalova otel iş ilanları

Son Güncelleme: 17 Ekim 2012 Çarşamba 01:56