Dondurma sektöründe önde gelen markalardan biri olan MADO bu yıl yaklaşık 2000 yeni personel alımı gerçekleştirecek. Yurt içinde ve dışında yeni şubeleriyle büyümeye devam eden Mado 2011 yılında %15 lik büyüme hedefi güdüyor. Mado Genel Koordinatörü Mehmet Yılmazoğlu, 2 bin yeni personel istihdam edeceklerini açıkladı.

Üretim bölümü, servis hizmetleri, satış yöneticisi, letme ve vardiya müdürleri pozisyonlarına personel alınacak.

Yılmazoğlu, şu anda ülke genelinde 270 satış noktası bulunduğunu, yaz sezonu ve yeni açılacak şubelerin durumu göz önüne alındığında her noktada ortalama 10 kalifiye personele ihtiyaç olduğunu söyledi. 2 bin kişilik açığın bir kısmının yeni hizmete girecek olan şubeler için bir kısmının ise daha kalifiye ve yetişmiş personel tercihinden kaynaklandığını ifade eden Yılmazoğlu, yeni alınacak kişilerin üretim ve servis hizmetleriile satış yöneticisi, işletme ve vardiya müdürleri pozisyonlarında olacağını bildirdi.

2010 yılı sonlarında başladıkları yeni konsept çalışmasının ilk şubesinin Ankara’da açılan 3 bin m2 büyüklüğündeki şube olduğunu ifade eden Yılmazoğlu, aynı konseptin ikincisini bu ay İstanbul İstiklal caddesi’nde hizmete açtıklarını bildirdi. Yılmazoğlu, 1000 m2’lik alanda 6 kattan oluşan İstiklal Mado Cafe’nin 24 saat açık olacağını söyledi.

Mado Genel Koordinatörü Mehmet Yılmazoğlu personelin öncelikle yapacakları işle ilgili aldıkları eğitim ve geçmiş zamanlardaki tecrübeleri baz alınarak işe alınacağına işaret ederek, şöyle devam etti: “Örneğin bir aşçı alınacak ise personelin bu konuda daha önce kalfalık yapmış ya da bu konuda eğitim almış olmasına dikkat ediliyor. Bunun sonucunda da yaklaşık 3 haftalık bir süreç içinde kendi şubelerimizde kendi menümüzün eğitimi verilmektedir ve bu eğitimler pratikte yapması gereken iş, işletme disiplini, hijyen kuralları, müşteri ilişkileri, ürün tanıma ve geliştirme sürecine kadar devam etmektedir.”

mado iş ilanları, MADO calisma sartlari