Maliye Bakanlığı ihtiyaçlar dahilinde yeni personel memur alımı yapmaya devam ediyor. Bakanlık yeni yayınladığı ilan ile toplam 220 yeni personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre söz konusu alımlar çerçevesinde 175 maliye uzman yardımcısı ve 45 adet hazine avuktı alınacak.

Maliye Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımları
Konuya ilişkin Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 100 genel, 50 hukuk, 25 bilişim alanından olmak üzere 175 maliye uzman yardımcısı kadrosuna atama yapılmak üzere 16 Mart 2014 Pazar günü test usulünde “Maliye Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı” yazılı bölümü yapılacak. Sözlü sınav tarihi ise daha sonra duyurulacak.

Atama yapılacak kadro sayısının en fazla 20 katı kadar aday giriş sınavının yazılı bölümüne, en fazla 4 katı kadar aday ise sözlü bölümüne çağrılacak. Giriş sınavına başvurular 3 Şubat 2014 tarihinde başlayıp, 14 Şubat 2014 tarihinde saat 17.30′da sona erecek. Başvurular, Bakanlığın internet sayfasından elektronik olarak veya bu sayfada yayımlanacak olan başvuru formu doldurarak elden veya posta yoluyla yapılabilecek.

Maliye Bakanlığı Hazine Avukatı Alımları
Bakanlık ayrıca, Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında yer alan Muhakemat Müdürlükleri ve Hazine avukatlıklarında çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla 45 Hazine avukatı da alacak.

Başvurular
Atama yapılacak kadro sayısının en fazla 5 katı kadar aday giriş sınavının yazılı bölümüne katılacak. Giriş sınavının yazılı bölümü 23 Şubat 2014 tarihinde Ankara’da yapılacak. Başvurular 6 Ocak 2014 tarihinde başlayıp 24 Ocak 2014 tarihinde saat 17.30′da sona erecek.

Personel Alımı Giriş Sınavları
Giriş sınavına başvuru, Maliye Bakanlığı ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü internet sayfalarında yayımlanacak olan başvuru formu doldurularak şahsen, elden veya posta yoluyla yapılacak. Söz konusu sınavlara ilişkin ilana ve başvuru formlarına Bakanlığın internet sayfasından ulaşılabilecek. / Maliye Bakanlığı Personel Alımları.