Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı Personel Memur Alımı

Maliye Bakanlığı personel memur alımları kapsamında eleman alımı gerçekleştirecek. Buna göre söz konusu personel memur alımı kapsamında 2 bin civarında vergi müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Maliye Bakanlığı vergi müfettişi alımı sözlü ve yazılı olmak üzere 2 sınavla gerçekleşecek olup ilk sınav 17 Ağustos tarihinde yapılacak.

Vergi Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı Nerede?
Maliye Bakanlığı vergi müfettiş yardımcısı alım sınavı Ankara ve İstanbul’da yapılacak.

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, Resmi Gazete’ye ilan vererek, 2 bin Vergi Müfettiş Yardımcısı alacağını duyurdu. Yazılı ve sözlü olarak yapılacak sınavın ilk bölümü 17 Ağustos’ta Ankara ve İstanbul’da.

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının Resmi Gazete’de yer alan ilanına göre, 2 bin Vergi Müfettiş Yardımcısı alınacak. Vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı önce test usulde yazılı, sonra da sözlü olarak yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümü 17 Ağustos 2013 tarihinde Ankara ve İstanbul’da tek oturum halinde yapılacak.

Sınava, 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 75 ve üzeri puan alan adaylar başvurabilecek.

Sınava başvuracak adaylarda, yazılı sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak, en az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya Endüstri Mühendisliği ile İşletme Mühendisliği Bölümlerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak, daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak şartları aranacak

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2013 Cumartesi 23:30