Marks&Spencer hazır giyim markası önümüzdeki dönemde yaklaşık 500 kişiye yeni iş imkanı sağlayacak.

Marks&Spencer Türkiye’nin 12 ilde bulunan 42 mağazasında toplam bin kişi çalışıyor. Bunların yüzde 80’i satış kadrosu, geri kalanı ise mağaza yönetim ekibi olarak hizmet veriyor. 2010’da 400 kişiyi satış kadrosuna dahil eden firma, bu yıl yaklaşık 500 kişiyi e almayı planlıyor.

Marks&Spencer’da satış kadroları tam bir mağazacı olarak yetiştiriliyor. Mağaza yönetim kadrolarını içerden yetiştirmek ana amaçlar arasında bulunuyor. Bu nedenle satış kadrolarının geliştirme sürecine çok önem veriliyor.
İşe alımlarda, güler yüzlü, iletişimi kuvvetli, hizmet bilinci olan, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, uzun saatler ayakta durarak çalışabilecek ve en az lise mezunu olan adaylar tercih ediliyor.

Fiba Perakende Grubu İK Grup Yöneticisi Gökhan Mete Çavuşoğlu, grup bünyesindeki tüm açık pozisyonlar için aranan niteliklere sahip olunması halinde geçiş imkanı sağlandığını belirtiyor. Bunun da tüm çalışanlara kariyer fırsatı anlamında ciddi bir avantaj sağladığını vurguluyor. Çavuşoğlu ayrıca sektörün hızlı büyümesiyle satış kadrolarına katılan başarılı kişilerin doğru yönlendirme ve geri bildirimle diğer sektörlere oranla çok kısa sürede yöneticilik kadrolarına yükselebildiğine de değiniyor.