Türkiye’nin önemli giyim markalarından biri olan Mavi yeni bir marka ile yurtdışında yeni mağazalar açmayı planlıyor. Şirket yeni markası All Blue‘yu dünyanın önemli merkez şehirlerinde tanıttı. Şirket önümüzdeki dönemde Rusya ve Türk cumhuriyetlerinin yer aldığı coğrafyada yeni mağazalar açmayı planlıyor.

Yurtdışında Yeni Mağazalar İle Büyüyecek

Mavi, yeni global marka stratejisi All Blue’yu İstanbul ile birlikte New York, Berlin ve Vancouver’da tanıttı. All Blue stratejisini ‘kaliteyle sürdürülebilir büyüme’ üzerine kuran şirketin genel müdürü Cüneyt Yavuz ile konuştuk. Yavuz, yeni yıl hedefleri doğrultusunda sağlam bilanço yapısıyla yüzde 25’e yakın büyümeye devam edeceklerini söylüyor. Bu büyümenin yüzde 20’si mevcut mağazalardan, yüzde 5’i ise yeni açılacak mağazalardan gelecek. Cüneyt Yavuz, tüm operasyonlarında verimliliği ön plana aldıklarını ifade ediyor.

Yeni Nesil Çevreci Bir Yaklaşıma Sahip

Denimin doğadan ve insandan aldığı enerji Mavi’nin yeni hikayesi All Blue’ya ilham oldu. All Blue, doğaya saygılı ürünleriyle jean’in gerçek, filtresiz halini yaşatıyor. Tüm üretim süreci suya saygıdan başlıyor ve koleksiyondaki tüm jean’ler inovatif tekniklerle daha az su kullanılarak, daha az enerji harcanarak ve işlem görmeden üretiliyor. Aynı zamanda hiçbir hayvansal malzeme kullanılmayan bu denimler %100 vegan olma özelliği de taşıyor. Her parça Mavi’nin doğaya sevgisini farklı bir şekilde yansıtıyor. Kumaşlar geri dönüştürülmüş pamuk, organik pamuk ve yeniden hayat bulmuş malzemeler içeriyor. Koleksiyon jean pantolon, gömlek ve ceketlerin yanı sıra büstiyerler ve tulumlarla da dikkat çekiyor. 

Türk Cumhuriyetlerini Hedefliyor

Mavi, bugün, ABD, Kanada, Avrupa ülkeleri ve Rusya başta olmak üzere 35 ülkedeki 433 mağazada ve 5 bin 500’ün üzerinde satış noktasında müşterileriyle buluşuyor. Satışların yüzde 8’i mavi.com üzerinden yani dijitalden yapılıyor. Dijital tarafta büyümenin devam edeceğini aktaran Yavuz, “Yurtdışındaki büyümemiz de sürecek. 2020’de Rusya ve Türk Cumhuriyetleri ağırlıklı hedeflerimiz var. Bu bölgede 20 mağaza açmak istiyoruz” diyor.