MedyaSoft Ücretli Stajyer ve Personel Eleman Alımları, SAP Danışmanlık Sertifika Programı

Kurumsal iş çözümleri alanında hizmet veren SAP için danışman yetiştiren Medyasoft ücretli stajyer alımları yanında başarılı olan gençlere iş imkanı da sağlıyor. MedyaSoft eğitimde başarılı olan 50 gence staj imkanı, sertifika sınavında başarılı olan 25 kişiye de iş imkanı sunuyor.

Hazırladığı eğitimlerle yüzlerce gence yeni iş fırsatları yaratmayı hedefleyen Medyasoft, SAP Türkiye ile geliştirdiği ücretli staj ve istihdam imkânlı yeni SAP danışmanlık eğitimlerine başlıyor. SAP Akademi ile 2006 yılından bugüne sektöre binden fazla danışman kazandıran Medyasoft, SAP Çözüm Akademisi’ndeki yeni eğitimde başarılı olan 50 gence, Aydınlı, Basistek, En Kurumsal, Koçsistem, Medyasoft, İKSAP ve ISIS ile birlikte ücretli staj yapabilme imkânı sağlayacak. Staj bitiminde sertifika sınavından başarılı olan 25 aday istihdam edilecek. Tüm dünyada 100 binin üzerinde, Türkiye’de ise iki bine yakın şirketin geleceğini SAP çözümleriyle planladığını belirten Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “Tüm sektörleri derinden etkileyen krizle birlikte, dünyadaki gelişmelere paralel olarak Türkiye’de de meslekler hızla şekil değtirmeye başladı. Hatta ‘Nitelikli işsizler’ kavramı ile tanıştık. Eskiden doktor, avukat ve mühendislik en gözde meslekler arasındayken, artık ekonomik koşullar, teknolojideki gelişmeler ve toplumsal yaklaşımlarla yeni meslekler doğuyor. Medyasoft olarak biz de bu değişimde SAP Çözüm Akademisi ile yeni bir kariyer fırsatı arayanlara, kendilerini büyük ölçüde farklılaşma fırsatı sunuyoruz. Perakendeden gıdaya, tekstilden inşaata, enerjiden, telekomünikasyon, lojistik, bankacılık, finans ve otomotive kadar 25 sektörde binlerce şirket, iş süreçlerini SAP çözümleriyle şekillendiriyor. Dolayısıyla artan SAP projelerini yönetecek danışmanlar için Türkiye’de büyük iş fırsatları var” diye konuştu. Taşer, eğitim sonunda yapılan sınavlarda başarılı olan adayların uluslararası geçerliliğe sahip ‘SAP Danışmanlık’ sertifikasıyla gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında iş ve kariyer fırsatı yakalayabildiğini belirterek uygulama modüllerinde sınıf eğitimine paralel olarak altı ay süre ile sınırsız erişilebilen e-learning eğitimleri de sunulduğunu söylüyor.

İngilizce bilmek şart Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4 yıllık lisans eğitimi alanların katılabildiği SAP danışmanlık eğitimlerinde, öğrencilerin iyi derecede İngilizce bilmesi gerekiyor. 22-30 yaş sınırının bulunduğu eğitimler sonunda öğrencilere 400 euro’luk uluslararası geçerliliğe sahip sertifika, altı aylık e-learning eğitimi veriliyor.