Memurlar İlan

Türkiye devlet kurumları yapısı olarak oldukça geniş ve kapsamlı bir durumda. Bugün Türkiye devlet yapısı içinde binlerce kamu kurumu milyonlarca memura iş kapısı olmuş ve ihtiyaçlar ölçüsünde söz konusu memur alımları devam etmektedir.

Birçok kamu kurumu her gün yeni memur alım ilanları yayınlayarak kadrolu veya sözleşmeli personel alımı yapmayı sürdürmekle birlikte kurumlara memur alımı KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı ile gerçekleştirilmektedir. Her yıl binlerce aday KPSS sınavına hazırlanarak bu sınava girmekte ve memur olarak bir kuruma yerleşmek istemektedir.

Memurlukta iş garantisi olması, maaşların düzenli yatması, ikramiyeler ve izin günleri avantajların olması memurluğa olan talebin bu denli fazla olmasını sağlamaktadır. Belli bir KPSS puanı olan adaylar çok çeşitli kamu kurumlarının yayınladıkları memur ilanlarını çeşitli site ve resmi kaynaklardan takip ederek bu ilanlara iş başvurusu yapmaktadırlar.

Kamu personel – memur alımı KPSS puanı yanında genellikle bunun üzerine düzenlenen sözlü ve yazılı mülakatlar ile yapılmakta kurumlar memur alımı yapacakları pozisyona göre adayları değerlendirmektedir.

Peki memur ilanları hangi kategoriler altında yayınlanıyor. Kamu kurumları ilanlarını 4B sözleşmeli personel ilanları, akademik personel ilanları, askeri personel ilanları, daimi işçi ilanları, engelli personel ilanları, eski hükümlü ilanları, geçici işçi ilanları, kpss-a ilanları, kpss-b ilanları, kalkınma ajansı ilanları, mahalli ilanlar, öğrenci alım ilanları, sydv ilanları, terörle mücadelede yaralanan personel ilanları ve genel iş ilanları kategorileri altında yayınlamaktadır.

Memurlar ilan sayfamız altında tüm kamu kurumlarının yayınladığı kamu memur alımı ve işçi alım ilanlarına ulaşabilir, bu ilanlar ile ilgili detayları görüntüleyebilir sınavlar ve başvurular konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Diğer yandan memur haberleri, kpss haberleri, emeklilik haberleri, sgk haberleri, maaş zamları, asgari ücret gibi birçok konuda da bilgi sahibi olabilirsiniz.