Dünyaca ünlü otomobil devi Mercedes’ten yapılan açıklamaya göre Mercedes 10 bin personel alımı gerçekleştirecek. Kısacası 10 bin kişi iş sahibi olacak. Söz konusu personel alımı üretim artışına bağlı olarak gerçekleşiyor.

2 BİN STAJER, 400 MÜHENDİS
Dieter Zetsche alacakları elemanların 2 bininin şu an da bünyelerindeki meslek eğitimi alan stajyerlerden olacağını söylerken, 500 Yüksek okul mezununa da iş imkanı sağlayacakları anlattı. Ayrıca geliştirme ve araştırma bölümü için de 400 mühendis ve bilgisayar uzmanı almak istediklerini ifade etti. 2005 yılından bu yana binin üzerinde sözleşmeli elemana sabit iş verdiklerini bünyelerine kattıklarının altını çizerken “Biz herkese eşit ücret veriyoruz. Sözleşmeli elemen çalıştırmanın en önemli avantajı piyasada yaşanan dalgalanmalardan çok etkilenmemek” dedi. Ayrıca kalifiyeli kadın eleman sayısını da arttırmak istediklerini daha çok kadına iş vereceklerini söyledi.

DÜNYA ÇAPINDA 6 BİN YENİ İŞ
Daimlerin patronu Çin, Hindistan gibi nüfusun fazla olduğu ülkelerin otomobili keşfettiğini belirterek “Bu nedenle bu ülkelerden gelecek talebe yerinde karşılık vermeliyiz. Oralarda üretimimizi arttırmalıyız. Bunun Almanya’da etkisi olacak. Özellikle araçların motor ve bazı parçalarını burada üretiyoruz. Bu nedenle Almanya’da da üretimi arttıracağız” dedi.

Kaynak: Hürriyet

almanya kaynakçı alımı, mercedes işçi maaşları, almanya mercedes fabrikası işçi alımı, mercedes işçi alımı