Türkiye’nin kalitesi ve ürün yelpazesi ile önde gelen perakende alışveriş mağazalarından Migros 2013′de 150 yeni mağaza açacak. Yatırım hedefleri doğrultusunda başlangıçta 100 mağaza açma hedefi koyan Migros hedeflerine kısa sürede ulaşınca planlarını büyüterek 150 yeni mağaza açma kararı aldı. Söz konusu yeni migros mağazaları da 2013 eleman ve personel alımları kapsamında birçok kişiye iş kapısı olacak.

Perakende sektörünün önemli oyuncularından Migros, bu yılın ilk dokuz ayında 142 süpermarket, 2 hipermarket ve 3 Ramstore olmak üzere toplam 147 mağaza açtı. Bu yılın sonuna kadar yaklaşık 150 süpermarket ve 2 hipermarket açmayı hedefleyen şirket, 2013-2015 arasında ise yıllık 100-150 süpermarket ile 1-2 hipermarket açmayı planladığını açıkladı. Mağaza konusunda hedeflerini yüksek tutan Migros, üçüncü çeyrek bilançosunda kur farkı giderinin etkisiyle 17.4 milyon lira zarar açıkladı. Bu dönemde şirketin satışları da 1.83 milyar lira olarak gerçekleşti. Şirketin internet sitesinde yayımladığı yatırımcı sunumunda, 2012 için çift haneli satış artışı, tüm yıl için yüzde 25.5-26 brüt kâr marjı aralığı öngörüldüğü belirtildi.

Migros 2013’de Yeni Eleman Alımları Yapacak

Hedefleri çerçevesinde 2013 yılında 150 mağaza açmayı planlayan Migros yeni mağazalarla birlikte eleman ve personel alımı da yaparak birçok kişiye iş imkanı sağlayacak. Mevcut mağazalarında binlerce eleman ve işçi çalıştıran Migros önümüzdeki dönemde 2013 yılında eleman ve personel alımları kapsamında yine birçok eleman alımı yapacak.

Migros Ticaret A.Ş’nin bugün itibariyle Türkiye’nin 69 ilinde ve yurtdışında toplam 883 noktada tüketiciye ulaştığını ifade eden Özgür Tort, “Biz en zor kriz dönemlerinde dahi daima gaza bastık ve yaygınlığımızı artırmak için yeni lokasyonlar yaratarak, yatırıma devam ettik. İlk 9 ayın sonunda, yıl sonu hedefimiz olan 100 ilave mağaza hedefine ulaştık. Bu nedenle yıl sonu hedefimizi revize ederek 150’ye çıkardık” dedi. 2012’de yaptıkları yatırım tutarının 170 milyon TL’yi bulacağını açıklayan Özgür Tort, ekonominin çarklarının üretim, ticaret, istihdam ve gelirde kazanmak üzere döndüğünü, bunun kayıtlı olması halinde devletin de kazandığını söyledi. Özgür Tort, “Migros olarak daima hem müşterimize hem de Migros yapısına değer katmaya odaklandık. Bunu da büyüyerek, yaygınlaşarak gerçekleştirebiliriz. Yıl sonunda toplam mağaza sayımızı 890’a çıkarmayı bekliyoruz. 2013’te ise 1000 mağaza sayısını aşmayı hedefliyoruz” dedi. Bugünkü ekonomik kurguda alışverişin kısıtlılıklar değil, çoklu seçenekler üzerinden geliştiğini söyleyen Özgür Tort; “Biz tüketicinin seçme hakkına inanarak, seçenekleri çoğaltarak ve yakınına getirerek erişimi artırdık ” dedi.