Bilindiği üzere koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olmaya devam ediyor. Hükümet salgın hastalığın daha da yayılmaması ve kontrol altında tutulması için bir dizi önlemler açıkladı, 65 yaş ve üzeri yaşındaki vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirdi. Toplumda bir panik havası mevcut, söz konusu panik ve korku devam ediyor.

Koronavirüs salgını sağlık sistemi ve ekonomiyi oldukça fazla etkiledi ve etkilerinin uzun bir süre devam etmesi bekleniyor. Toplumun evden çıkmadan tamamen salgına ve salgından kendisini korumaya odaklandığı şu günlerde vatadandaşlar salgının ne zaman biteceğini ve ne zaman rahatça dışarı çıkabileceklerini merak ediyorlar.

Gıda ve İlaca Olan Talep Patladı

Virüs salgınının insanlar üzerinde meydana getirdiği panik ve korku vatandaşları ilaç ve gıda stoğu yapmaya itiyor. Toplumun büyük çoğunluğu bilinçli ya da bilinçsiz şekilde marketlere ve eczanelere akın ederek ihtiyaç fazlası alışveriş yaparak evlerine depoluyor. Uzmanlar ve hükümet yetkilileri her ne kadar bunun gereksiz olduğunu açıklasalar da panik ve korku insanları bundan vazgeçiremiyor.

Hali hazırda kolonya, maske, dezenfektan, eldiven ve grip ilaçları ve vitaminler gibi eczane ürünlerine olan talebin yayında marketlerde de gıdaya karşı yoğun bir talep söz konusu. Birçok marketin rafları ihtiyaç fazlası alışveriş sebebiyle boşalmış durumda ve market zincirleri bu sebepten dolayı fazla mesai yaparak yoğun bir şekilde çalışma yürütüyorlar.

Migros Bin Yeni Personel Alımı Yapacak

Türkiye’nin önemli ve yaygın market zinciri markalarından biri olan Migros da artan talep karşısında yoğun çalışma yürüten marketlerin başında geliyor. Söz konusu talebi karşılamak üzere şirket yeni bir personel ve eleman alımı yapılacağını açıkladı ve buna göre Türkiye çapında özellikle de büyük şehirlerde toplamda 1000 kişilik yeni bir alım gerçekleştirilecek.