Yeni yılda birçok şirket personel ve eleman alım sayılarını açıkladı. En fazla personel alımı yapacak olan şirketler yeni dönemde binlerce kişili personel ve işçi alımı yapacak, çok sayıda kişiye iş imkanı sağlayacak.

Önümüzdeki dönemde personel ve eleman alımı yapacak olan firmalardan biri de tüm Türkiye genelindeki perakende mağazaları ağı ile MİGROS. Migros yeni yılda insan kaynakları planlamaları doğrultusunda yaklaşık 5000 yeni işçi ve eleman alımı yapacağını duyurdu.

Migros’a Binlerce Personel Alımı

Yeni yıl personel ve eleman alımları kapsamında 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. Eleman ve işçi alımı yapacak firmalar listesinde üst sıralarda yer alan Migros, Türkiye’nin 81 şehrinde bulunan toplam 2100 mağazası ile hem hizmet veriyor hem de yapmış olduğu eleman alımları ile çok sayıda kişiye iş imkanı sağlıyor. Migros günümüz itibariyle dolaylı istihdam da dahil olmak üzere yaklaşık 45 bin kişiye iş imkanı yaratmış durumda. Yeni yılda da büyümesini sürdürecek olan Migros insan kaynakları planlarına göre yeni dönemde 5.000 kişilik yeni personel alımı ve eleman alımı yapacak.

Şirketin sürdürülebilir ve hızlı büyüme stratejisine paralel olarak, e alımlar en yoğun olarak mağaza yöneticisi ve mağaza çalışanı rollerinde olacak. İdari birimler kadrolarında ise yıl içerisinde birçok farklı birim için yeni mezun veya deneyimli eleman alım ihtiyacı olabiliyor.

Tecrübeli Kişilere Alımlarda Öncelik Tanınıyor

Taze grup alanında deneyimli ve yetişmiş aday bulmakta zorlanan şirket, bu durum bünyesinde kurduğu Gıda Teknolojisi Eğitim Merkezi ile birlikte yönetiyor. Öte yandan dijital dönüşüm kapsamında ürün yöneticisi, UX/UI tasarımcısı, içerik editörü, rekabet uzmanı gibi farklı uzmanlıklar gerektiren yeni pozisyonlara da sahip olan Migros, son dönemde sanal market sorumlusu, alışveriş danışmanı ve teslimat danışmanı pozisyonlarına da eleman alımı yapıyor.