Satış departmanında 20 kişi görev yapıyor. Hizmet satışının büyük kısmı direkt değil, bayi kanalı üzerinden gerçekleşiyor. Ülke geneline yayılmış yaklaşık 650 iş ortağı ve bunlara bağlı yaklaşık 3 bin satış noktasından oluşan bir kanal yapısıyla hizmet veriyor. 2010’da satış ekibine 8 kişiyi ekleyen firma, bu yıl merkez ofisteki satış kadrosuna 15 kişi daha alacak. Aynı dönemde satış kanalına da 160 iş ortağı daha katacak.

Satış biriminde görev yapacak kişilerin telekom sektöründe tecrübeli, ürün ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olması önem taşıyor. Müşteri ve kanal yönetimi konularında, firmanın dinamikleri çerçevesinde etkin görev yapmak da önemli bir kriter. Kişisel özellikler olarak ise adayların çalışkan ve etik yaklaşıma sahip olmaları bekleniyor.

Bu alanda çalışanları satış ve iletişim eğitimleriyle desteklediklerini belirten Millenicom Türkiye Pazarlama Müdürü Meltem Cebeci, kendilerine sektörel tecrübe ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi gibi yetkinlikler kazandırdıklarını anlatıyor. Başarı gösterenlere satışın tüm kademelerinde ilerleme ve kendi ekiplerini yöneten bir pozisyona gelme fırsatı sunuluyor.