MJET Eleman ve Personel Alımı

Migros süpermarket konsepti olarak kurduğu Mjet mağazalarının sayısını arttırarak büyük bir zincir kurmayı planlıyor. Söz konusu planlar kapsamında Migros her hafta 2 market açarak toplamda 4 bin 500 kişilik eleman ve personel alımı gerçekleştirecek.

İndirim marketi Şok’u Gözde Finansal ve Bizim Toptan’a satan Migros, süpermarket konseptini geliştirmeye karar verdi. Şok’un yerine Mjet mağazalarını büyütecek firma, haftada 2 market açıp yılda 4 bin 500 kişiye istihdam yaratacak. Tansaş’ları Ege ve Akdeniz’de büyütme kararı alan, yılın ikinci çeyreğinde de indirim marketi Şok’u Gözde Finansal ve Bizim Toptan’a 600 milyon lira bedelle satan Migros, süpermarket konseptiyle büyümeye odaklandı.

MJET Eleman – Personel Alımı
Migros Genel Müdürü Özgür Tort, “Şok’un satışından elde edilen 600 milyon liralık kaynak Migros Grubu’nu büyütecek. Şok marketlerinin geçen yılki cirosu 1.2 milyar liraydı. 2012 sonunda farkı yerine koyup geçmeyi öngörüyoruz” dedi.

2012′de haftada 2 market açıp yaklaşık 4 bin 500 kişiye istihdam yaratacaklarını belirten Tort, bir indirim marketinde sepet büyüklüğü 7-10 lira iken, bir süpermarkette 20-30 lira arasında olduğunu bu yüzden de süpermarket formatını geliştirmek istediklerini dile getirdi. Tort, Migros’un yılın ilk yarısında ciroda yüzde 34 büyüdüğünü, Tansaş dönüşümünden sonra büyümenin önemli kısmının Anadolu’dan kaynaklandığını ifade etti.