Niğde İl Özel İdaresi bünyesinde görevlendirmek üzere yeni işçi alımı yapıyor. Buna göre söz konusu işçi alımı kapsamında çok sayıda geçici işçi alımı yapılacak. İlan İşkur üzerinden yayınladı ve ilana iş başvurusu yapmak isteyen adaylar yine İşkur’a müracaat edecekler? Peki İşkur personel alımında iş başvurusu için gerekli şartlar neler? İş başvurusu nasıl, ne zaman ve nereye yapılacak?

İşkur üzerinden yapılan geçici işçi alımına iş başvurusu yine Niğde İşkur’a yapılacak. Adaylar başvurularını doğruca İŞKUR’a iletebilirler. Diğer yandan iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların iş başvurularını 18 Mayıs tarihine kadar yapmaları gerekiyor… Geçici işçi maaşı iş görüşmeleri sırasında öğrenilebilir.

İL ÖZEL İDARESİ İŞKUR GEÇİCİ İŞÇİ ALIMI
İşçi alımından yararlanmak isteyen adaylar için başvuru şartları ve bilgileri şu şekilde…

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. – Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, v.b. durumlarını gösteren belge ve bilgileri talep veren kamu kurum/kuruluşuna istenilen sürede bildireceklerdir. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılaraktır. – Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. – Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. – Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

Geçici işçi alımı kapsamında beden işçisi alımı, arıza tespit ve giderme elemanı alımı, sıhhi tesisatçı alımı, doğalgaz tesisatçısı alımı, oto bakım onarım elemanı alımı, iş makinesi operatörü alımı, yük taşıma şoförü alımı yapılacak. / İşkur Geçici İşçi Alımları