Üniversite Öğretim Elemanı Alımı

Türkiye çapında akademik personel alımları tüm hızıyla devam ediyor. Birçok üniversite farklı fakülteler kapsamında görevlendirmek üzere profesör, doçent, ve doçent yardımcısı alımlarına devam ediyor.

Harran ve Süleyman Demirel üniversitelerinin çeşitli birimlerinde istihdam edilmek üzere 12 profesör, 9 doçent ve 16 yardımcı doçent alınacak.

Akademik personel alımına ilişkin duyuru, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre Harran Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesine 1 profesör, 2 doçent, 3 yardımcı doçent, İlahiyat Fakültesine 1 profesör, Mühendislik Fakültesine 1 profesör, 1 doçent, 2 yardımcı doçent, Ziraat Fakültesine 2 profesör, 1 yardımcı doçent, Eğitim Fakültesine 1 doçent, 3 yardımcı doçent, Tıp
Fakültesine 1 doçent, 1 yardımcı doçent, Güzel Sanatlar Fakültesine 1 yardımcı doçent, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 2 yardımcı doçent, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okuluna 1 yardımcı doçent, Turizm ve Otelcilik İşletmesi Yüksek Okuluna da 2 yardımcı doçent alacak.

Süleyman Demirel Üniversitesi de Mühendislik Mimarlık, Fen Edebiyat, Ziraat ve Diş Hekimliği fakültelerinde 1’er profesör, Tıp Fakültesinde 1 profesör 1 doçent, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 1 doçent, İlahiyat Fakültesinde
2 profesör, Hukuk Fakültesinde 1 doçent, Teknoloji Fakültesinde de 1 doçent istihdam edecek.

Son Güncelleme: 17 Ekim 2012 Çarşamba 01:28