Orka Grup bünyesinde Damat, Tween ve ADV markalarını barındırıyor. Orka Grup bütçesinin büyük bir bölümünü üretim ve ar-ge çalışmalarına ayırmayı planlıyor. Bu kapsamda Giresun’da bir fabrika kurulacak ve mağaza sayısı da arttırılacak.

Şu anda yurt içinde ve yurt dışında bayilikler ile birlikte toplam 175 mağazaya sahip olan Grup mağaza sayısını yeni yatırımla birlikte 210’na çıkarmayı hedefliyor. Giresun’da zaten bir fabrikası bulunan Orka Grup ikinci bir fabrika ile üretimi arttıracak.

Orka Grup Başkanı konuyla ilgili şunları söyledi: “Giresun’da ikinci bir fabrika daha kuracağız. 2011 yılı için 10 milyon TL yatırım bütçesi ayırdık. Bunun 5 milyon TL’si üretim yatırımlarımızı kapsayacak. Yeni fabrikamızda 350 kişilik istihdam yaratacağız. Mağazalaşma çalışmalarımız için de yine 250 kişi istihdam edeceğiz. Yani toplamda 600 kişilik yeni istihdam yaratacağız. Biz 20 yıldır tasarıma önem veren bir markayız. Ancak farklılaşma ile rekabetin dışına çıkmak mümkün. Bu yüzden Ar-Ge’ye de 5 milyon TL bütçe ayırdık.”