Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kamu Memur Mühendis Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı yaptığı açıklama ile yeni personel ve memur alımları kapsamında bakanlığa bağlı kuruluşlara personel memur alımı gerçekleştirilecek. Buna göre söz konusu kamu personel memur alımı çerçevesinde Mühendis alımı, Avukat alımı, Mimar alımı, Harita Teknikeri alımı, İnşaat Teknisyeni alımı, İstidlalci alımı, Biyolog alımı, Veteriner alımı, Mütercim Tercüman alımı, Ses Kayıtçısı, Orman Muhafaza Memuru alımı, Memur alımı, Ambar Memuru alımı yapılacak.

Orman ve Su İşler Bakanlığı kamu memur mühendis alımı kapsamında 40 adet inşaat mühendisi, 25 orman mühendisi, 19 meteoroloji mühendisi, 9 jeo-fizik mühendisi, 6 harita mühendisi, 5 ziraat mühendisi, 5 makine mühendisi, 4 elektrik-elektronik mühendisi, 2 kimya mühendisi, 2 maden mühendisi ve 1 bilgisayar mühendisi alımı gerçekleştirilecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamayla, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarına açıktan atama yoluyla alınacak personel listesi açıklandı.

Açıklamaya göre, 19-28 Kasım 2012 tarihlerinde yapılacak başvuruların ardından 119 mühendis, 13 avukat, 2 mimar, 6 harita teknikeri, 1 inşaat teknisyeni, 9 istidlalci, 2 biyolog, 3 veteriner hekim, 2 mütercim tercüman, 1 ses kayıtçısı, 1 kameraman, 22 orman muhafaza memuru, 11 memur ve 1 ambar memuru alınacak.

Mühendislerin 40’ı inşaat, 25’i orman, 19’u meteoroloji, 9’u jeoloji-jeofizik, 6’sı harita, 5’i ziraat, 5’i makine, 4’ü elektrik-elektronik, 2’si kimya, 2’si maden, 1’i bilgisayar alanlarından olacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşları Orman, Devlet Su İşleri ve Meteoroloji Genel Müdürlüklerine alınacak toplam 193 personelin 17’si merkezde, 176’sı taşrada görevlendirilecek. Alınacak 119 mühendisin de 9’u merkez, 110’u taşrada değerlendirilecek.

orman mühendisi alımı, orman ve su işleri bakanlığı 193 personel alım ilanı, orman ve su işleri bakanlığı operatör alımı