Orta ve Uzun Vadede Altın Fiyatları Ne Olur?

Altın fiyatlarında düşüş devam ederken orta ve uzun vade tahminleri en fazla merak edilen konular arasında yeralıyor. Altın fiyatları dip seviyeleri görmüş durumda ve bugünler analistler dahi “altın yükselir mi” soru karşısında ikiye bölünmüş haldeler. Bazı analistler altındaki yükselişin sonuna gelindiğini ve uzun vadede dahi yükselmeyeceğini savunurken bir takım analist ise altın fiyatlarının belli bir süre sonra toparlanacağını savunuyor.

Altın fiyatlarının uzun vadede ne olacağı, tekrar yükselişlerin görülüp görülmeyeceği en fazla merak edilen sorular. Kudret Ayyıldır altın fiyatları analiz ve yorumlarında altın fiyatının düşüş trendine devam edeceğini ancak görülen dip seviyelerin yeni yükselişler için gerekli olduğunu belirtiyor.

Orta ve Uzun vadeli olarak Altın fiyatlarını incelediğimizde ise, Bollinger Bandının alt noktasını da kırarak düşüşlerin devam edeceği konusunda bize sinyal vermiş ancak bu düşüşlerin devam edebilmesi için daha önceki dip noktası olan 1.321 dolar desteğinin aşağı yönlü kırılması gerekmektedir. Aksi takdirde Stochastic İndikatöründeki tepki alışı hatta kısa vadeli yükseliş baskısı kendisini gösterebilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu yükselişler yeni dip oluşumu için sadece güç toplama stratejisidir. Çünkü RSI (Göreceli Güç Endeksi) İndikatörü hala daha düşüş trendinin devam edeceği sinyallerini bizimle paylaşmaktadır. Orta ve uzun vadeli olarak trendin de değebilmesi için de 1.520 dolar direncinin geçilmesini beklemek gerekmektedir. / Kudret Ayyıldır / Altın fiyatları ne olur?