ÖSYM Sözleşmeli Personel Memur Alımı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Bilgi İşlem Müdürlüğünde çalışmak üzere toplam 4 personel alacak. Personel alımı KPSS sınav sonuçlarına göre yapılacak ve sınav sonucunda 1 bilişim yöneticisi, 1 sistem ve veri tabanı yöneticisi ve 2 yazılım mühendisi sözleşmeli personel olarak e başlayabilecek.

ÖSYM tarafından sözleşmeli personele ödenecek maaşlar da oldukça dolgun. Bilişim yöneticisine 5 534 TL, sistem ve veritabanı yöneticisi ile yazılım mühendislerine ise 4150 TL maaş ödenecek.

Adaylarda aranan özellikler ise şunlar:

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda istenen şartların yanı sıra, fakültelerin dört yıllık bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları, yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya  ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 5 yıllık mesleki tecrübesi bulunması, bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları ve güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmeleri isteniyor.

Başvurular 20 Aralık – 31 Aralık tarihlerinde arasında şahsen veya posta ile doğrudan ÖSYM kurumuna yapılabiliyor.