Direkt satış yapan 363 çalışanı var. 2010’da bu departmanlar için 80 kişi istihdam eden firma, bu yıl yaklaşık 70 kişiyi e alacak. Satış kadrosundaki çalışanlar, otomotiv perakendeciliğinde sıfır ve ikinci el araç, filo araç, toptan yedek parça, sigorta ve finansman alanlarında hizmet veriyor. Araç kiralama kadroları ise uzun ve kısa süreli oto kiralama satışı gerçekleştiriyor.

Otokoç Otomotiv, bu pozisyonlar için mutlaka lisans mezuniyeti arıyor. Aynı zamanda daha önce ilgili pozisyonda bulunmuş veya genel anlamda satış tecrübesi olan adaylara öncelik veriyor. Araç kiralama işinde İngilizce bilgisinin de iyi olması önem taşıyor. Bunların yanı sıra adayın iletişim yeteneği, müşteri duyarlılığı ve sonuç odaklılığı gibi yetkinlikleri de değerlendiriliyor.

Firmayı satış alanında kariyer hedefi olan adaylar için bir okula benzeten Otokoç Otomotiv İK ve Kalite Sistemleri Müdürü Turhan Emin, “Çalışanlarımız edindikleri Koç Topluluğu değerleriyle de meslektaşlarından farklı bir yerde konumlanıyorlar” diyor. Çalışanların yönetici kademelerine atanmalarına fırsat vermek amacıyla ‘Yönetici Yetiştirme ve Geliştirme Programı’ uyguladıklarını da anlatan Emin, “Bu projeyle geleceğin yöneticilerini kendi çalışanlarımızdan yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca çalışan bağlılığımızı daha üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz” diyor.

otokoç iş ilanları