Dünya’nın en büyük sağlık merkezi letmeye açıldığında eleman, personel, içi alımı kapsamında tam olarak 10 bin eleman çalıştıracak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara için açıkladığı projeler arasında yer alan Etlik Entegre Sağlık Kampusu’nun ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İhaleyi İtalyan Astaldi ortaklığında alan Türkerler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, kampusun dünyanın en büyük sağlık merkezi olacağını belirterek işletmeye açıldığında 10 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi. Kampus için “Ankara, ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland gibi yurtdışından hasta kabul eden merkez haline gelecek. ‘Türkiye’nin Cleveland’ı olacak’ diyen Türker, projenin 2014 yılı sonunda tamamlanacağını ifade etti. Bin 400 dönümden oluşan kampusun 2.4 milyar lira yatırım maliyetiyle inşa edileceğini dile getiren Kazım Türker, Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Dışkapı Çocuk Hastanesi, Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesi, Ulucanlar Göz Hastanesi, Ulus Devlet Hastanesi ve Dr. A.Y. Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de taşınarak kampusta yer alacağını belirtti.

PPP sistemi ilk kez uygulanacak
Public – Private – Partnership (PPP) modeliyle Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı bünyesinde hayata geçirilecek ve son teknolojik cihazlarla donatılacak Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampusu’nda 100 ameliyathane olacak. PPP modelinin Türkiye’de ilk kez denendiğini anlatan Türker, ortağı İtalyan Astaldi firmasının İtalya’da aynı modellealtı hastaneyi geliştirdiğini belirtti ve Etlik’te yapılacak entegre sağlık kampusu için en iyi teklifi vererek yıllık 319 milyon lira ile Astaldi -Türkerler ortaklığı olarak ihaleyikazandıklarını bildirdi.

adana entegre sağlık kampüsü personel alımı, dışkapı hastanesi iş ilanları, ankara hastane bilgi işlem iş ilanları